Sprawdzamy Asystenta Google na Xbox One

Podziel się z innymi!

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on email
Email
Share on reddit
Reddit
Share on whatsapp
WhatsApp

Zaraz po Alexie od Amazona, Microsoft przygotowuje się do wprowadzenia wsparcia dla kolejnego asystenta głosowego. Tym razem będzie to Asystent Google. Pokazujemy jak to działa i jak dołączyć do testów.

Choć nie jest to jeszcze powszechne zjawisko, ze względu na jego rozwój oraz stosunkowo duże koszty, to już dziś można spotkać smart domy. Smart domy lub ich namiastkę, wszystko zależny od potrzeb i możliwości użytkownika.

Za pomocą jednego urządzenia, poprzez komendy głosowe możemy sterować wszystkimi, kompatybilnymi urządzeniami w domu. Mogą być to rolety w oknach, światło, ogrzewanie pralka, telewizor i wiele, wiele innych urządzeń. Xbox jest konsolą, która w tak samo niebawem otrzyma oficjalne wsparcie dla kolejnego asystenta.

Dzięki takiemu rozwiązaniu, możemy sterować konsolą głosem będąc w domu oraz poza nim, oraz tez tworzyć rożnego rodzaju scenariusze. Na przykład, żeby konsola automatycznie włączała się o danej porze. To zależy od kreatywności i zapotrzebowania użytkownika. Zdecydowanie posiadaczy smart urządzeń ucieszy fakt wsparcia takich funkcji dla konsoli.

Asystent Google Xbox One

Na ten moment komend nie ma zbyt wiele, gdyż usługa jest jeszcze w ramach testów. Ja w trakcie nich, korzystałem z telefonu. Do dyspozycji oddano podstawowe komendy, takie jak:

  • “Hey Google, play Gears 5 on Xbox.”
  • „Hey Google, turn on Xbox.”
  • „Hey Google, turn off Xbox.”
  • “Hey Google, launch YouTube on Xbox.”
  • „Hey Google, pause on Xbox.”
  • „Hey Google, resume on Xbox.”
  • „Hey Google, volume up on Xbox.”
  • “Hey Google, take a screenshot on Xbox.”

Co ciekawe, w przeciwieństwie do pomocnika od Amazonu, część komend udało mi się wywołać po polsku, mówiąc na przykład „Hej Google, pogłośnij Xboksa”. System reagował na takie komendy bez żadnego problemu.

Asystent Google Xbox One

Natomiast miałem problem z na przykład „Hey Google, play Gears 5 on Xbox.”, „Hey Google, launch YouTube on Xbox.” czy „Hey Google, turn off Xbox.”. Te polecenia totalnie nie chciały działać. Również z resztą czasami występował problem z niewłaściwym rejestrowaniem wypowiadanych słów. Czego nie uświadczyłem sprawdzając wspomnianą Alexę.

Jak dołączyć do testów? Na początku musicie dołączyć do oficjalnej grupy testerów a następnie przejść do aplikacji Google Home na urządzeniu z systemem Android lub iOS. Jeżeli jej nie macie, potrzebne będzie jej pobranie ze sklepu z aplikacjami. Po skonfigurowaniu konta odszukajcie sekcję Konfiguracja > Masz już skonfigurowane. Następnie wyszukajcie frazę „Xbox” i dołączcie pozycję „[beta] Xbox”. Po powiązaniu z kontem Xbox Live jesteście gotowi do sterowania konsolą za pomocą asystenta.

Promocje Xbox od CDKeys

Najnowsze wpisy, które warto zobaczyć:

Autor wpisu:

Piotr Dudek

Piotr Dudek

Człowiek i gracz. Od wielu lat gram na konsolach Microsoftu. Moją pierwszą był Xbox 360 w zestawie z Forza Motorsport 3. Jestem  fanem 4K na dużym ekranie.  Od 4 lat jestem w programie Xbox Insider, o którym często też tu piszę. GT: Marianek9.