Testujemy Alexę na Xbox One!

Podziel się z innymi!

Facebook
Twitter
Email
Reddit
WhatsApp

Microsoft zapowiedział niedawno wsparcie kolejnych asystentów głosowych. Dziś wybrani Insiderzy mogą już testować Alexę.

Co prawda Cortana, która w Xboxie siedzi już od dawna, nadal jest niedostępna w Polsce, to w Stanach Zjednoczonych gigant Redmond stale rozwija cyfrowych asystentów. W tym celu wprowadza również wsparcie dla asystenta Alexa od Amazonu. Sprawdzimy więc, jak to działa, z użyciem telefonu.

W prawdzie ta też nie obsługuje języka polskiego, jednak w przeciwieństwie do niej, ostatecznie możemy z niej korzystać zachowując ustawiony nasz ojczysty kraj i jego lokalizację na konsoli (jednak nadal będziemy musieli mówić po angielsku).

Oficjalnie z funkcji na ten moment mogą korzystać wybrani członkowie programu Xbox Inisder (kręgi Alpha, Alpha Skip Ahead, Beta) w Stanach Zjednoczonych. Jednak, zmieniając na parę minut język i lokalizacje konsoli udało się to i nam. Aby upewnić się, że możemy rozpocząć testy tej funkcji, należy przejść do ustawień, a tam do sekcji Sensor Kinect i urządzenia. Gdy tylko widzicie okno Asystenci cyfrowi, wejdźcie w nie i włączcie.

Następnym krokiem jest pobranie aplikacji Alexa na telefonie. To właśnie jego będziemy używać w tym przypadku. Nasz Xbox wykona polecenia mówione wprost do smartphona (oczywiście może być też głośnik Amazon Echo). Po pobraniu aplikacji będziecie musieli utworzyć konto,w przypadku, gdy go nie posiadamy. Można z widoku komputera. My na wszelki wypadek ustawiliśmy je na United States, tak aby mieć pewność, że wszystko zadziała.

Dalej pozostaje przypisać do Alexy tzw. Skill, czyli nową umiejętność. Wystarczy, że w aplikacji, w poświęconej temu sekcji wyszukacie frazę Xbox, powinna być widoczna umiejętność Xbox (Beta). Jeżeli nie możecie znaleźć takiej pozycji, to znajduje się ona bezpośrednio pod tym linkiem. Po przypisaniu zdolności, należy sparować ją z kontem Microsoft.

No i gotowe! Włączcie konsolę i spróbujcie wypowiedzieć pierwszą komendę! Na początek może być to coś prostego, na przykład „Alexa, tell Xbox to launch YouTube”. Powinno zadziałać 🙂

Alexa Xbox
Alexa odpowie nam co robi, a na ekranie wyświetli się małe powiadomienie.

Jednak Alexa potrafi znacznie więcej, niż uruchamianie gier czy aplikacji. Z jej pomocą bez większego problemu nagracie dane ujęcie, zrobicie zrzut ekranu, przyciszycie lub pogłośnicie telewizor, stworzycie party, a nawet zaczniecie live stream.

Alexa Xbox test

To tylko część dostępnych możliwości. Pełna lsitę dostępnych komend, znajdźcie w specjalnie przygotowanym pliku, pod tym linkiem.

Autor wpisu:

Piotr Dudek

Piotr Dudek

Człowiek i gracz. Od wielu lat gram na konsolach Microsoftu. Moją pierwszą był Xbox 360 w zestawie z Forza Motorsport 3. Jestem  fanem 4K na dużym ekranie.  Od 8 lat jestem w programie Xbox Insider, o którym często też tu piszę. GT: Marianek9.

Promocje Xbox od CDKeys

Najnowsze wpisy, które warto zobaczyć: