Aplikacja Xbox Game Pass zmierza na telewizory Samsung?

Podziel się z innymi!

Facebook
Twitter
Email
Reddit
WhatsApp

Wygląda na to, że Microsoft ma szerokie plany co do Xbox Game Pass oraz i być może w tym wypadku Projektu xCloud.

O tym, że planem idealnym Microsoftu jest debiut Game Passa na innych platformach wiadomo nie od dziś. Phil Spencer silnie inwestuje w tę subskrypcje oraz usługę streamingu, pozwalającą cieszyć się naszymi grami z konsoli na dowolnych urządzeniach z każdego miejsca na ziemi bez konieczności posiadania konsoli, o ile tylko pozwoli nam na to łącze internetowe.

Wielu czeka na pojawienie się takiej aplikacji między innymi na konsoli Nintendo Switch. Wiemy też już, że testy takiej funkcji trwają na przystawce NVIDIA Shield TV. Wystarczy odpalić aplikację, by cieszyć się grami z naszej konsoli za pośrednictwem ich transmisji.

Zobacz także: Xbox Series X 20 listopada? Tak twierdzi strona Allegro

Niewykluczone, że podobna aplikacja zmierza ku telewizorom Samsung z systemem Tizen. Świadczyć może o tym zaktualizowana zakładka na oficjalnej stronie producenta. Ta prezentuje nową usługę Samsung Access. Ta ma zaoferować możliwość tańszego kupna telewizora, wymiany na wyższy model, dodatkowej opieki nad klientem oraz dostęp do wersji premium kilku serwisów wideo w ramach jednego abonamentu. Wśród benefitów możemy znaleźć jeszcze… Xbox Game Pass Ultimate.

Xbox Samsung Access

Być może mowa tu wyłącznie o subskrypcji, która prócz cieszenia się treścią wideo, pozwoli nam grać w dodatkowe setki tytułów na posiadanej już konsoli, wpiętej pod odbiornik. W efekcie byśmy otrzymywali kompleksowy zakres rozrywki przed ekranem.

Jednak nadal nie wyklucza to pojawiania się aplikacji Xbox xCloud w przyszłości, bowiem ten prawdopodobnie stanie się częścią Game Passa. To by tworzyło spójną całość, tym bardziej, że Microsoft bardzo lubi nawiązywać współpracę z marką Samsung.

Autor wpisu:

Piotr Dudek

Piotr Dudek

Człowiek i gracz. Od wielu lat gram na konsolach Microsoftu. Moją pierwszą był Xbox 360 w zestawie z Forza Motorsport 3. Jestem  fanem 4K na dużym ekranie.  Od 8 lat jestem w programie Xbox Insider, o którym często też tu piszę. GT: Marianek9.

Promocje Xbox od CDKeys

Najnowsze wpisy, które warto zobaczyć: