Lipcowa aktualizacja Xbox One dostępna. Co nowego wprowadza?

Podziel się z innymi!

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on email
Email
Share on reddit
Reddit
Share on whatsapp
WhatsApp

Microsoft po raz kolejny ułatwia nam korzystanie z dashboardu na konsoli Xbox One. Tym razem kluczową rolę gra tu Xbox Game Pass.

Ostatnia aktualizacja systemu Xbox miała miejsce w maju i wprowadziła wówczas opcję lepszego sortowania gier czy nową skrzynkę odbiorczą. Tym razem również skupiono się na grach, a konkretnie na przeglądaniu gier z programu Xbox Game Pass. Growe członkostwo oferuje już ponad 200 tytułów na konsoli Xbox One (150 z Xbox One, 55 z Xbox 360 i 3 z Xbox OG) oraz 110 produkcji dla Xbox Game Pass PC. Przeglądając tak obszerną bibliotekę gier ciężko zapamiętać jakie tytuły chcielibyśmy wypróbować, dlatego Mixrosoft wprowadził bardzo ciekawą opcję „Zagraj później„.

Zagraj Później

Gracze mogą od teraz tworzyć własną listę gier interesujących tytułów Xbox Game Pass, instalując je gdy będą gotowi, na przykład po skończeniu ostatniej produkcji i zwolnieniu miejsca na dysku konsoli. Dzięki temu nie będziemy musieli ponownie przekopywać całego katalogu w poszukiwaniu ulubionych gier. Oznaczanie Zagraj później można wykonać z poziomu konsoli bądź aplikacji Xbox Game Pass na Androida i iOS.

Alexa dla Xbox Game Pass

Za pomocą cyfrowego asystenta od Amazon, gracze są wstanie kontrolować funkcjami Xbox przy użyciu głosu. Uruchamianie gier czy aplikacji, rozpoczynanie livestreamów, party, kontrola głośności, tworzenie zrzutów ekranu to nie wszystko. Microsoft dodał nowe polecenia dla programu Xbox Game Pass, mogąc od teraz zadać pytanie „Co nowego w katalogu Game Pass”. Prócz tego, nowe komendy pozwolą sprawdzić kto jest online czy sparować kontroler z konsolą Xbox One.

Alexa Xbox test

Więcej krajów z obsługą Alexy

Inżynierowie z Redmond dodali także kolejne języki do obsługi Alexy na Xbox One. Wciąż nie znajdziemy tam języka polskiego, zapewne dlatego, że w naszym kraju nie ma takiego zainteresowania wirtualnym asystentem. W lipcowej aktualizacji dodano obsługę dla graczy z Australii, Kanady, Francji, Niemczech, Włoszech, Meksyku i Hiszpanii. Jak działa Alexa na Xbox One? Zobacz nasz test w tym miejscu.

Powyższe innowacje były wcześniej dostępne dla Insiderów, a teraz oficjalnie lądują dla każdego posiadacza konsoli Xbox One. Jak Wam się podobają i czy są dla Was przydatne? Dajcie znać w komentarzach poniżej!

Promocje Xbox od CDKeys

Najnowsze wpisy, które warto zobaczyć:

Autor wpisu:

Adrian Dudek

Adrian Dudek

Szanuję każdą platformę do gier. Jestem wielkim fanem festiwalu Horizon, co-opowych platformówek i zręcznościówek. Na co dzień przeciętny gracz, dumny tata, troskliwy mąż.  | Co-Founder WorldofXbox.pl