Zastąp Kinect inną kamerą. Wsparcie już wkrótce!

Podziel się z innymi!

Facebook
Twitter
Email
Reddit
WhatsApp

Nowość, która umożliwi zastąpić kontroler ruchu innym urządzeniem rejestrującym.

Kinect 2.0 był na początku urządzeniem niezbędnym, które było nam wręcz wpierane do zakupu Xbox One. Urządzenie znalazło się w każdym zestawie, nawet w tych bez jakiejkolwiek gry. Niestety ten zabieg miał wpływ na wyższą cenę konsoli w dniu jej debiutu, co okazało się być krokiem niepotrzebnym.

Po sukcesie pierwszej wersji kontrolera ruchu, który był wręcz hitem i nowością w wielu domach, Microsoft chciał w ten sposób rozwijać jego powodzenie sprzedaży. Kinect skupiający się na ruchach ciała nie potrzebuje żadnych dodatkowych gadżetów jak w przypadku Move na PS3 i 4, czy Wii U. Jednak ten plan umarł i urządzenie ma wrażenie być zapomniane w siedzibie Microsoftu.

»Zobacz również: Pobierz za darmo Batman: Children of Arkham 
[ad type=”300×250″ align=”aligncenter” src=”” link=””][/ad]

Znalezione obrazy dla zapytania kinect 2.0 xbox

Pomimo tego, że Kinect 2.0 jest nadal w sprzedaży, to przydaje się już jedynie do komunikacji z innymi użytkownikami w grach lub podczas streamowaniu rozgrywki na platformę Twitch lub Beam. Ale co, kiedy nowe konsole Xbox One S nawet nie posiadają odpowiedniego gniazda na podłączenie go, a jego adapter jest drogi i nieopłacalne?

Mike Ybarra przy okazji podziękowania za udział w transmisji swoim kanale, został zapytany o wsparcie pozostałych kamer, które mogłyby zostać użyte do streamingu m.in na platformę Beam. W odpowiedzi Ybarra stawia sprawę jasno i stwierdza, że jest to coś co zespół chce wprowadzić w niedalekiej przyszłości.

 


Wielki krok na przód, jeśli chodzi o możliwość użycia zewnętrznych akcesoriów. Miejmy nadzieję, że nowy Project Scorpio taką funkcję będzie posiadał, bo skoro One S nie posiada portu Kinect, to nie ma co liczyć na wsparcie w tegorocznej konsoli.

Co sądzicie o tej możliwości? Podziel się swoim zdaniem poniżej w komentarzach.

»Zobacz również:facebookCodziennie piszemy o konsoli Xbox.
Polub nas na facebooku!

 

 

Autor wpisu:

Picture of Adrian Dudek

Adrian Dudek

Szanuję każdą platformę do gier. Jestem wielkim fanem festiwalu Horizon, co-opowych platformówek i zręcznościówek. Na co dzień przeciętny gracz, dumny tata, troskliwy mąż.  | Co-Founder WorldofXbox.pl

Promocje Xbox od CDKeys

Najnowsze wpisy, które warto zobaczyć: