Koniec z osiągnięciami i powiadomieniami zasłaniającymi napisy!

Podziel się z innymi!

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on email
Email
Share on reddit
Reddit
Share on whatsapp
WhatsApp

Microsoft przygotował rozwiązanie, które raz na zawsze może zażegnać problem z powiadomieniami pojawiającymi się w niechcianym miejscu na ekranie. Sprawdzamy nową funkcję.

Każdy z nas to doskonale zna. Grasz w długo wyczekiwaną grę, odpalasz oryginalną wersje językową z polskimi napisami, i wszystko jest pięknie, aż do pewnego momentu… Wyskakujące osiągniecie lub powiadomienie zasłania szalenie istotne dla fabuły napisy, lub ważny element interfejsu. Każdorazowo jest to denerwujące, a także potrafi wybić z rytmu. Na szcęście rozwiązanie problemu jest już tuz za rogiem, a i być może czeka na Twojej konsoli!

Póki co nową funkcję mogą testować jedynie Insiderzy z kręgu Alpha lub Alpha Skip Ahead z najnowszą wersją systemu. Wprowadzona zmiana polega na tym, że teraz to gracz zadecyduje, gdzie mają wyświetlać się wszelakie powiadomienia w trakcie rozgrywki (i nie tylko).

Jeżeli więc jesteście zapisani do programu testów i należycie do jednego z wyżej wspomnianych kręgów, wystarczy, że w swojej konsoli przejdziecie kolejno do: Ustawienia > Preferencje > Powiadomienia > Default notification position / Domyślna pozycja powiadomień. Wygląda to tak, jak na zdjęciu poniżej:

Xbox pozycja powiadomień

Do wyboru mamy sześć lokacji. Są to środek oraz boki ekranu dla dolnej i górnej krawędzi. Dla wygody, został przygotowany ekran podglądowy. W przypadku, gdy nie mamy uruchomionej żadnej gry, zostanie wyświetlony przykładowy obraz, tak jak poniżej. Natomiast, gdy któraś gra jest uruchomiona, to właśnie ujęcie z tej gry powinno się tutaj wyświetlić. To może pomóc dostosować pozycję powiadomień dla konkretnego tytułu.

Xbox pozycja powiadomień

Efekt po takim ustawieniu prezentuje się w następujący sposób: osiągnięcie wyskakuje w prawym, górnym rogu ekranu.

Xbox pozycja powiadomień

Niestety, (przynajmniej na ten moment) ustawienia nie można zastosować dla konkretnej gry. Zmiany dotyczą całej konsoli. Microsoft natomiast podkreśla, że gdy twórcy gry sami zadecydowali o innej, niż domyślna pozycji powiadomień, to własnie ona zostanie wziętą pod uwagę.

Co prawda producenci rzadko kiedy korzystają z takiej możliwości, to jednak jak już to robią, to własnie w celu zapobiegnięcia zasłaniania istotnych elementów gry, czy tez napisów.

Dajcie znać, czy czekaliście na takie narzędzie, i czy funkcja jest już dla Was dostępna.

Promocje Xbox od CDKeys

Najnowsze wpisy, które warto zobaczyć:

Autor wpisu:

Piotr Dudek

Piotr Dudek

Człowiek i gracz. Od wielu lat gram na konsolach Microsoftu. Moją pierwszą był Xbox 360 w zestawie z Forza Motorsport 3. Jestem  fanem 4K na dużym ekranie.  Od 4 lat jestem w programie Xbox Insider, o którym często też tu piszę. GT: Marianek9.