Insiderzy mogą już testować połączenie pod streaming!

Podziel się z innymi!

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on email
Email
Share on reddit
Reddit
Share on whatsapp
WhatsApp

Pierwsi Insiderzy mogą już testować jakość swojego połączenia sieciowego pod streaming zainstalowanych gier na urządzenia mobilne. Pokazujemy jak to zrobić!

Project xCloud powoli staje się faktem. Po ostatnim wydaniu Inside Xbox, zostały otwarte zapisy do pierwszych beta testów. Co i jak, sprawdzicie już w tym wpisie. Dziś skupimy się nie bezpośrednio na usłudze XCloud, która umożliwia odpalanie nam gier na urządzeniach przenośnych z chmury (bez konieczności posiadania Xboxa), a o transmisji gier z naszej konsoli.

My instalujemy gry w domu, a gramy w nie na telefonie z dowolnego miejsca na ziemi, gdzie tylko pozwalają na to warunki. Czy te warunki mamy po stronie naszego domu (sieci), już teraz co niektórzy mogą sprawdzić.

Taką możliwość dostali właśnie niejawni testerzy oprogramowania Xbox z kręgu Alpha oraz Alpha Skip Ahead w Wielkiej Brytanii oraz Stanach Zjednoczonych. Ale spokojnie, wystarczy, że przynależycie do któregoś z tych dwóch poziomów i Wy również możecie rozpocząć test. Uprzednio należy tylko przestawić język konsoli na angielski oraz region na przykład United States. Tak jak na zdjęciu poniżej. To ustawienie oczywiście można zmieniać wielokrotnie, w dowolnym czasie.

Okej, załóżmy, że wykonaliście powyższe kroki. Co dalej? Przejdźcie teraz do następujących zakładek: Settings > Network > Network Settings > Test console streaming. Upewnijcie się, że nic nie zakłóca Waszej domowej sieci internetowej, tak aby wyniki testu były jak najbardziej wiarygodne. Istotny może być internet doprowadzony do konsoli przewodowo. To zapewni najbardziej stabilne łącze, bez opóźnień.

Test może potrwać parę chwil, a po jego wykonaniu zobaczycie ekran z podsuwaniem:

Xbox Streaming Test

Tutaj wyraźnie zobaczycie co jest w porządku, a co wymaga poprawy, nim przystąpicie do gry zdalnej. Główne wymagania oraz rekomendacje to:

  • Otwarty NAT
  • Prędkość sieci (upload)
  • Niski input lag
  • Kontroler z modułem Bluetooth
  • Konsola w trybie instant-on

Po wykonaniu testu łącza, wiecie już czy jesteście gotowi na streaming wybranych gier do innych urządzeń, wspierających tę technologię. Więcej na ten temat mamy dowiedzieć się w najbliższych tygodniach. Dodatkowe informacje, możecie uzyskać na oficjalnym blogu Xbox.

Promocje Xbox od CDKeys

Najnowsze wpisy, które warto zobaczyć:

Autor wpisu:

Piotr Dudek

Piotr Dudek

Człowiek i gracz. Od wielu lat gram na konsolach Microsoftu. Moją pierwszą był Xbox 360 w zestawie z Forza Motorsport 3. Jestem  fanem 4K na dużym ekranie.  Od 4 lat jestem w programie Xbox Insider, o którym często też tu piszę. GT: Marianek9.