Xbox pobierze aktualizacje także w trybie oszczędzania energii

Podziel się z innymi!

Facebook
Twitter
Email
Reddit
WhatsApp

Xbox coraz szerzej zaczyna stawiać na zielone rozwiązania. Kolejne z nich otrzymujemy właśnie teraz.

Ekologiczne rozwiązania to nie tylko dbanie o naszą planetę, to także oszczędności dla naszego portfela, zwłaszcza, gdy mówimy tu o energii elektrycznej. Między innymi w tym kierunku Microsoft dalej rozwija swoje konsole.

W zeszłym roku udoskonalony został tryb oszczędzania energii, co pozwoliło zredukować zużycie prądu aż dwudziestokrotnie względem trybu gotowości. To już są liczby robiące wrażenie, zwłaszcza, gdy pod uwagę weźmiemy prędkość działania konsol nowej generacji. Dzięki dyskom SSD śmiało możemy przejść w tryb Energy Saver, nadal ciesząc się błyskawicznie uruchamiającym się sprzętem.

Dziś ku temu otrzymujemy kolejny powód. Gdy tylko zezwolimy naszej konsoli na pobieranie i instalowanie aktualizacji w tle, to ta także to zrobi w przypadku eko mode gdy konsola będzie wyłączona, dalej zachowując oszczędne zużycie energii. Do tej pory ta opcja była zarezerwowana wyłącznie dla opcji gotowości (Stand-by).

To, jaki tryb posiadacie na swojej konsoli sprawdzicie przechodząc kolejno do Ustawienia > Ogólne >Tryb uśpienia i uruchamiania.

Xbox ustawienia energii

Ekologiczne działania wdrażane są jednak na wielu innych płaszczyznach. Microsoft już teraz korzysta z materiałów pochodzących z recyklingu pokonsumenckiego przy produkcji konsoli Xbox Series S (w 28% użytych plastików) i kontrolerów. Konsole Xbox Series X|S zostały niedawno ocenione jako nadają się do recyklingu w 97% w krajach OECD. Deklaruje się także, by do 2030 roku zaprojektować produkty i akcesoria Xbox oraz wszystkie opakowania produktów tak, aby w 100% podlegały recyklingowi. Już teraz przekształcono karty podarunkowe Xbox z plastiku na tekturę, zmniejszając rocznie ponad 500 000 kg tego materacu.

Zobacz także: Promocja gier z otwartym światem!

Z kolei kontrolery z Design Lab, które aktualnie produkowane są w 25% z materiałów PCR, do końca maja tego roku tych używać będą w 28 procentach.

Także do 2025 roku centra danych Azure przestawią się na 100% dostaw energii odnawialnej, aby usługa gier w chmurze mogła przejście na czystą energię.

Źródło: news.xbox.com

Autor wpisu:

Piotr Dudek

Piotr Dudek

Człowiek i gracz. Od wielu lat gram na konsolach Microsoftu. Moją pierwszą był Xbox 360 w zestawie z Forza Motorsport 3. Jestem  fanem 4K na dużym ekranie.  Od 7 lat jestem w programie Xbox Insider, o którym często też tu piszę. GT: Marianek9.

Promocje Xbox od CDKeys

Najnowsze wpisy, które warto zobaczyć: