Tylko 1/3 gier z Xbox One X Enhanced wyświetli obraz w 4K. 29 z nich w dniu premiery One X

Podziel się z innymi!

Facebook
Twitter
Email
Reddit
WhatsApp

47 tytułów zobaczymy w rozdzielczości Ultra HD na premierę najmocniejszej konsoli do gier.

Może niezupełnie w dniu wypuszczenia na rynek Projectu Scorpio, ponieważ udostępniona dotąd lista zawiera także tytuły zaplanowane na przyszły rok. Według danych w tabeli przedstawionej przez Microsoft wynika, że aktualnie poznaliśmy 152 tytuły wspierające moc konsoli Xbox One X. Wykorzystanie tej mocy polega na płynniejszej rozgrywce, szybszemu ładowaniu, a co najważniejsze, wyświetlaniu obrazu 4K i HDR. Jak się okazuje, ze 152 produkcji tylko 47 będzie uruchomione w jakości Ultra HD, co stanowi ułamek tabeli Xbox One X Enhanced. Oczywiście lista ta może jeszcze ulec zmianie, gdy deweloperzy potwierdzą późniejsze ulepszenie ich gier do najwyższej jakości.

Gry, które na dzień dzisiejszy zapewniają jakość 4K na Xbo One X to:

Jeszcze mniej produkcji będzie za to wspierać (na dzień dzisiejszy) tryb HDR i jest ich 41.  Co ciekawe, 29 tytułów deklaruje wsparcie Xbox One X w dniu premiery urządzenia. Dziwne tylko, że gry które już kilka miesięcy wcześniej chwaliły moc Projectu Scorpio, nie mają wciąż żadnych oznaczeń 4K lub HDR. Przykładem jest Titanfall 2, który niegdyś informował, że One X poradzi sobie z wyświetleniem rozdzielczości nawet 6K.

Pełna lista udostępniona przez Microsoft znajduje się tutaj. Na koniec polecamy zobaczyć jak świetnie będzie wyglądać Gears of War 4 na konsoli Xbox One X.

 

Autor wpisu:

Picture of Adrian Dudek

Adrian Dudek

Szanuję każdą platformę do gier. Jestem wielkim fanem festiwalu Horizon, co-opowych platformówek i zręcznościówek. Na co dzień przeciętny gracz, dumny tata, troskliwy mąż.  | Co-Founder WorldofXbox.pl

Promocje Xbox od CDKeys

Najnowsze wpisy, które warto zobaczyć: