Xbox Mercury. Prawdopodobnie już jest na Twojej konsoli. Czym jest tajemnicza aplikacja?

Podziel się z innymi!

Facebook
Twitter
Email
Reddit
WhatsApp

Po ostatnich aktualizacjach systemu, niektórzy Insiderzy mogli zobaczyć tajemniczą aplikację – Mercury w wersji Beta. Co w niej znajdziemy?

Nic nie mówiąca użytkownikom aplikacja pojawiła się na ich konsolach. Widnieje jako zainstalowana, raz jest, raz znika. Wydana została bezpośrednio przez sam Microsoft. Nam udało się do niej dotrzeć, ale niestety straciliśmy ją z oczu w trakcie aktualizacji, którą chcieliśmy wykonać przed jej włączeniem.

Xbox Mercury

Dla zaciekawionych tematem, aplikację możecie znaleźć w Microsoft Store pod tym linkiem z widoku komputerów. Prawdopodobnie będzie już widnieć, jako zainstalowana. Zwłaszcza, gdy jesteście Insiderami. Nie znajdziecie tam raczej zbyt wiele ciekawych informacji, poza nazwą aplikacji, jej logo i placeholderowym zrzutem ekranu przedstawiającym pióro do pisania.

Ale co nam wiadomo na jej temat? Niektórym aplikację udało się włączyć. Nie zobaczyli jednak nic więcej poza tekstem „Coming Soon”. Jednak cały styl ekranu, jak i zdjęcia okładek gier po boku, wskazywałby na jakiś związek z Project xCloud. Być może Xbox Mercury stanie się finalną nazwą projektu?

Inni zaś twierdzą, że ma to związek z Microsoft Store i jego generalną przebudową. Pod obecna i nadchodzącą generacje konsol. O tym ma świadczyć fragment opisu danych aplikacji:

„PFN:Microsoft.storify_0.0.62_x64__8wekyb3d8bbwe” “FamilyName:Microsoft.storify_8wekyb3d8bbwe”

Oraz przewijające się w sieci nieznanego pochodzenia opisy:
„Rebuild from the ground up on new architecture, designed for 4K TVs. This new store app is also destined for use on next-gen systems like the Xbox Series X, and long-rumored Xbox Lockhart, as well as current-gen Xbox One systems.”

Z drugiej strony pojawił się też głos, że aplikacja będzie wspierać nadchodzącą, eksperymentalną funkcję. Czekamy więc na dalsze szczegóły.

Autor wpisu:

Picture of Piotr Dudek

Piotr Dudek

Człowiek i gracz. Od wielu lat gram na konsolach Microsoftu. Moją pierwszą był Xbox 360 w zestawie z Forza Motorsport 3. Jestem  fanem 4K na dużym ekranie.  Od 8 lat jestem w programie Xbox Insider, o którym często też tu piszę. GT: Marianek9.

Promocje Xbox od CDKeys

Najnowsze wpisy, które warto zobaczyć: