Ważna informacja dla Insiderów. Factory reset nadchodzi.

Jeżeli jesteście częścią społeczności testerów, i znajdujecie się w kręgu Alpha Skip Ahead, to ta informacja jest właśnie dla Was.

Jak zapewne wiecie, aktualizacje dla tej grupy mogą wiązać się z największymi problemami i błędami. Tak jak teraz w moim przypadku, gdzie przykładowo mam białą klawiaturę, z białymi znakami. Na szczęście ratuje mnie ich delikatne cieniowanie. Pojawił się również narrator, ułatwiający korzystanie z dashboardu osobom niewidomym lub niedowidzącym. Wszystko byłoby fajnie, gdyby nie to, że ten czyta wszystko po niemiecku. Choć słowa próbuje czytać w naszym ojczystym języku, to z liczbami nie jest już tak kolorowo. Problem mam teraz również z wygaszaczem – ten jest cały po angielsku.

To jest tylko część dolegliwości po bieżącej aktualizacji. Jak widać trochę tego jest. Problemy z funkcjami, czy językiem… Absolutnie nie chcę narzekać, gdyż jako Insider, wszystko robimy świadomie, i z tyłu głowy trzeba mieć, że zawsze może być rożnie. Takie uroki tej funkcji.

Dążę natomiast do tego, że w tym kręgu ciąży na nas dodatkowa ewentualność, która będzie miała miejsce dziś o godzinie 23:00. I dotyczyć będzie każdego, kto dostanie tą aktualizację. I mam tu na myśli factory reset. W moim przypadku jest to pierwszy raz kiedy będę musiał to zrobić w całej mojej trzyletniej historii testera.

Jednak, mogę już teraz uspokoić, że wszelkie Wasze gry i aplikacje pozostaną na dysku konsoli. Wyczyszczą się jedynie jej ustawienia i prawdopodobnie znikną z niej wszystkie profile. W tej sytuacji wystarczy zrobić wszystko tak, jak przy zakupie nowego Xboxa. Czyli: konfigurujemy ustawienia początkowe, dogrywamy swoje konto. Dalej wszystko powinno działać już prawidłowo. Dłużej jedynie może trwać pierwsze włączenie każdej z gier. Wynikać to będzie z konieczności ponownego pobrania przez konsolę naszych stanów gier z chmury.

Podsumowując – będąc w kręgu Alpha Skip Ahead, nie musicie obawiać się stanu przedzawałowego po wykonaniu łatki, żadnej gry nie będziecie musieli pobierać ponownie. Pozostałych Insiderów totalnie to nie dotyczy. Każdy więc może odetchnąć z ulgą. Co

facebookCodziennie piszemy o konsoli Xbox.
Polub nas na facebooku!

No comments yet.

Podziel się swoją opinią!


World of XBOX

Wszystko o konsoli Xbox. Informacje o najnowszych produkcjach, promocjach, recenzje, livestreamy. To wszystko w jednym miejscu!

WORLD OF XBOX.

Kalendarz Newsów

Kwiecień 2019
pon wt śr czw pt sob nie
« Mar    
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930