Wirtualna rzeczywistość nadciąga do Xbox One i Project Scorpio

Podziel się z innymi!

Facebook
Twitter
Email
Reddit
WhatsApp

Nowe informacje wprost z Game Developers Conference.

Windows 10 cały czas prężnie się rozwija i udowadnia to podczas jednej z największych konferencji dla deweloperów gier w San Francisco. Microsoft ogłosił na swoim blogu nowe doświadczenia z Windows Mixed Reality, których to devkity trafiają pomału do twórców.

W minionym roku MS ogłosił współpracę z firmami jak Acer, ASUS, Dell, HP, Lenovo oraz z 3Glasses przy tworzeniu nowych doznań VR na platformę Windows. Tak powstał zestaw sprzętu gotowy do pracy z systemem Windows Mixed Reality. Specjalne urządzenie nie wymaga dodatkowych czujników ruchu jak np. Kinect czy dodatkowych sterowników. Wystarczy podpiąć urządzenie i włączyć bez żadnych innych wymogów.

Aktualnie nowe urządzenie VR od firmy Microsoft oraz Acer zostaje wysyłane do partnerów developerskich. Devkity zazwyczaj odbiegają od premierowego wydania na rynek, ale przyznajcie sami, że wygląda bardzo ciekawie.

Acer Okna Mixed Reality Development Edition zestaw słuchawkowy

Póki co tworzone są specjalne aplikacje dla Windows, jednak deweloperzy, którzy dołączyli do członków ID@Xbox, także otrzymują urządzenia w celu uruchomienia w przyszłości Mixed Reality na Xbox One oraz Project Scorpio. Plan włączenia tych urządzeń na konsole przewidziany jest na 2018 rok.

Mixed Reality Acer Edition posiada specyfikację:
  • Dwa wysokiej rozdzielczości wyświetlacze ciekłokrystaliczne o rozdzielczośi 1440 x 1440
  • Szybkość odświeżania wyświetlacza – do 90 Hz (natywne)
  • Wbudowane wyjścia audio z mikrofonem (jack 3,5 mm)
  • Pojedynczy kabel HDMI 2.0 (do wyświetlacza) i USB 3.0 do transmisji danych

facebookCodziennie piszemy o konsoli Xbox.
Polub nas na facebooku!

 

 

Microsoft udostępnił także materiał dotychczasowych wrażeń z Windows Mixed Reality:Autor wpisu:

Picture of Adrian Dudek

Adrian Dudek

Szanuję każdą platformę do gier. Jestem wielkim fanem festiwalu Horizon, co-opowych platformówek i zręcznościówek. Na co dzień przeciętny gracz, dumny tata, troskliwy mąż.  | Co-Founder WorldofXbox.pl

Promocje Xbox od CDKeys

Najnowsze wpisy, które warto zobaczyć: