„VR na konsoli Xbox nie pojawi się zbyt prędko”. Jakie są powody odrzucenia pomysłu?

Podziel się z innymi!

Facebook
Twitter
Email
Reddit
WhatsApp

Xbox One X na horyzoncie, zaś Virtual Reality wręcz przeciwnie i jest ku temu kilka rozsądnych argumentów.

Zapewne pamiętają wszyscy dzień, gdy na konferencji E3 po raz pierwszy został ogłoszony Project Scorpio. Wielkie liczby, obiecujące wrażenia z gier i stwierdzenie, że Xbox One X będzie wspierać wysokiej jakości wirtualną rzeczywistość. Po ujawnieniu specyfikacji urządzenia, Microsoft usunął ze strony oznaczenia VR, nie tłumacząc się nikomu w żaden sposób.

Choć Windows Mixed Reality nabrał rozpędu i kilka urządzeń współpracujących z Microsoftem (HP, Lenovo, Dell, ASUS i Acer) będą dostępne jeszcze w tym roku, to wszystkie działać mają jedynie z komputerami PC i Windows 10. Na imprezie PAX West 2017 zaprezentowano również wiele gier i aplikacji VR, wśród których znajdziemy tytuły jak Halo, Superhot, Minecraft Arizona Sunshine, Skyworld czy GoPro. 

Gdzie w tym wszystkim jest więc Xbox One? Okazuje się, że twórcy urządzeń Virtual Reality, a nawet sam Phil Spencer, uważają, że wirtualna rzeczywistość nie jest wygodna na konsoli Xbox, która zazwyczaj ma swoje miejsce w salonie, pod telewizorem. Niewygoda polega na użyciu okablowania, mogąca jedynie przeszkodzić w rozrywce i użytkowaniu. Najlepszym rozwiązaniem jest stworzenie bezprzewodowych gogli, jednak to nie pojawi się zbyt prędko, biorąc pod uwagę, że aktualnie skupia się wszystko w zasięgu komputerów PC.

W czerwcu zapytany przez roadtovr.com Phil Spencer zapewniał, że Xbox One X jest w stanie udźwignąć wysoką jakość wirtualnej rzeczywistości, jak w przypadku komputerów stacjonarnych, ale póki nie rozwiną tego systemu dla Windows Mixed Reality, to nie zaczną korzystać z pozostałych miejsc, w tym Xbox One. Spencer dodał także, że Microsoft jest dalekie od wprowadzenia bezprzewodowych urządzeń VR.

Tak czy inaczej, nie należy się przygotowywać na rychłe ogłoszenie planów dotyczących VR na Xbox One X. Microsoft skupia coraz więcej partnerów od urządzeń wirtualnej rzeczywistości, jak ogłoszony ostatnio nowy zestaw gogli od Samsunga, więc może któryś z nich stworzy projekt dla Xbox One? Może kiedyś, jednak konsola nie jest aktualnie brana pod uwagę.

Autor wpisu:

Picture of Adrian Dudek

Adrian Dudek

Szanuję każdą platformę do gier. Jestem wielkim fanem festiwalu Horizon, co-opowych platformówek i zręcznościówek. Na co dzień przeciętny gracz, dumny tata, troskliwy mąż.  | Co-Founder WorldofXbox.pl

Promocje Xbox od CDKeys

Najnowsze wpisy, które warto zobaczyć: