Żegnaj Kinect. Insiderzy mogą od dziś używać kamer innych firm z Xbox One.

Podziel się z innymi!

Facebook
Twitter
Email
Reddit
WhatsApp

Mowa jednak nie o wykorzystaniu ich do gier z udziałem Kinecta, ale do streamowania swojej rozgrywki do sieci.

Temat wykorzystania kamer trzecich firm z konsolą Xbox One przewinął się już początkiem roku, kiedy to Mike Ybarra potwierdził, że takie rozwiązanie ma być wprowadzone w przyszłości. Po kilku miesiącach zespół Microsoftu pozwala na ich podłączenie do konsoli Xbox, używając je przy transmisji rozgrywki na platformie Mixer. Oczywiście nie możemy korzystać z nich przy grach, gdzie my sami stajemy się kontrolerem. Do tego wciąż potrzebny jest sensor Kinect 2.0, który śledzi Nasz ruch.

Opcja ta jest aktualnie dostępna dla Insiderów w kręgu alpha. Wytypowani otrzymali lub otrzymają stosowną aktualizację i muszą przygotować się na reset konsoli, jak potwierdził szef programu Insider – Brad Rossetti. Warto nadmienić, aby nie było zbędnych pytań, że do konsoli Xbox One podłączymy tylko kamerki ze złączem USB.

Również testowane jest rozwiązanie innych kamer do użycia z aplikacją Skype. Tutaj zespół Microsoftu prosi, aby wysyłać odpowiednie raporty, mogące pomóc w rozwiązaniu napotkanych problemów. Jeśli chodzi o streamowanie rozgrywki, to jest to możliwe tylko na platformie Mixer.

Autor wpisu:

Adrian Dudek

Adrian Dudek

Szanuję każdą platformę do gier. Jestem wielkim fanem festiwalu Horizon, co-opowych platformówek i zręcznościówek. Na co dzień przeciętny gracz, dumny tata, troskliwy mąż.  | Co-Founder WorldofXbox.pl

Promocje Xbox od CDKeys

Najnowsze wpisy, które warto zobaczyć: