Universal Windows Platform na Xbox One

Podziel się z innymi!

Facebook
Twitter
Email
Reddit
WhatsApp

Kto z Was miał już styczność z Universal Windows Platform na Xbox One? Jeśli nie i nie wiecie na czym to polega, to już tłumaczymy!
UWP jest to innymi słowy uniwersalna platforma Windows, która pozwala autorom stworzenia jednej, kompatybilnej z wieloma platformami aplikacji.

Aktualnie są to między innymi: komputery z Windows 10, urządzenia przenośnie, Holographic czy interesujący nas Xbox One.

Na chwilę obecną tego typu aplikacje nie są domyślnie widoczne na konsolach, zatem trzeba je znaleźć za pomocą wyszukiwarki. Niżej zamieszamy dla przykładu aplikację z pogodą, tą samą na komputerze oraz Xboksie, pokazaną w sklepie.

screen2
screen

Po włączeniu, niezależnie od używanej platformy wszystko będzie wyglądało tak samo.
Wybór aplikacji jest przeróżny i coraz większy, tych kompatybilnych stale przybywa, a czasami można natrafic się na naprawdę ciekawe i warte uwagi. Podzielimy się trzema przykładami.

Game Controller Test Game Controller Test – Fajny program, który pozwoli nam dokładnie zdiagnozować działanie naszych kontrolerów do grania. Fajne narzędzie, gdy czujemy, że jest z nimi coś nie tak. Możemy przeanalizować aktualne położenie drążków, poziom wciśnięcia triggerów, wibracje oraz resztę przycisków. To wszystko za darmo, lecz będziemy zmuszeni do oglądania reklam na dole ekranu.

 

 

 

Aparat Windows Aparat Windows – Kolejna aplikacja z serii UWP warta uwagi. Tutaj oczywiście potrzebować będziemy kamery, oczywiście tej wbudowanej w czujnik ruchu Kinect. Aparat działa tu dokładnie tak, jak ten na telefonie. My natomiast spotkalismy się z wyskakującym błędem przy próbie zrobienia zdjęcia. Wygląda więc na to, że w rzeczywistości nie wszystko będzie zawsze w pełni kompatybilne. Mimo to Aparat Windows można wykorzystać w roli dużego lustra i zobaczyć się na ekranie swojego telewizora.

 

 

 

pogoda MSN Pogoda – Wspomniana na początku wpisu. Pozwala na szybkie sprawdzenie aktualnego stanu pogody za naszym oknem, w naszej okolicy i nie tylko. Bardzo szczegółowe dane, statystyki oraz ciekawe informacje, przykładowo możemy się błyskawicznie dowiedzieć jaka była najniższa i najwyższa temperatura czy ilość opadów w przeszłości tego samego dnia roku. Wszystko to w bardzo przejrzystej i nowoczesnej oprawie.

 

 

 

Polecamy i Wam, przeszukać sklep, być może znajdziecie coś równie interesującego i godnego polecenia. My czekamy na więcej!

Autor wpisu:

Picture of Piotr Dudek

Piotr Dudek

Człowiek i gracz. Od wielu lat gram na konsolach Microsoftu. Moją pierwszą był Xbox 360 w zestawie z Forza Motorsport 3. Jestem  fanem 4K na dużym ekranie.  Od 8 lat jestem w programie Xbox Insider, o którym często też tu piszę. GT: Marianek9.

Promocje Xbox od CDKeys

Najnowsze wpisy, które warto zobaczyć: