Transkrypcja czatu z pełnym wsparciem w języku polskim

Podziel się z innymi!

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on email
Email
Share on reddit
Reddit
Share on whatsapp
WhatsApp

Microsoft nieustannie wychodzi naprzeciw potrzebom graczy. Niezależnie od ludzkich ograniczeń robi wszystko, by gry były dostępne dla każdego.

O nadchodzącej opcji transkrypcji czatu pisaliśmy już jakiś czas temu. Nie wiedzieliśmy jednak, czy doczekamy się tego w przypadku naszego ojczystego języka.

Jak się okazuje, wszystko to jest już dla nas dostępne! Co to nam daje? Jest to przede wszystkim znaczne udogodnienie dla osób niesłyszących, niedosłyszących lub niedowidzących. W takich przypadkach gdy tylko zechcemy zagrać z paczką znajomych przez sieć, nie musimy już rezygnować z grupowego czatu.

Teraz możemy włączyć automatyczną przemianę mowy na tekst, a więc wszystko to, co wypowiadają nasi znajomi, zobaczymy na ekranie w czasie rzeczywistym. Wygląda to następująco i działa naprawdę całkiem zdolnie, z pewnym marginesem błędu. Działanie funkcji będzie przede wszystkim zależało od tego, jak wyraźnie mówią nasi rozmówcy.

Xbox transkrypcja czatu

Drugą możliwością jest zamiana tekstu na mowę w grupie. Oznacza to, że w przypadku czatu tekstowego, ten zamieni się na mowę. Tutaj do dyspozycji mamy trzy głosy: Agnieszkę, Marka oraz Zofię. Wszystkie te rzeczy włączycie w następujący sposób:

Ustawienia > Ułatwienia dostępu > Transkrypcja gry i czatu. Tutaj to wszystko znajdziecie.

Autor wpisu:

Piotr Dudek

Piotr Dudek

Człowiek i gracz. Od wielu lat gram na konsolach Microsoftu. Moją pierwszą był Xbox 360 w zestawie z Forza Motorsport 3. Jestem  fanem 4K na dużym ekranie.  Od 5 lat jestem w programie Xbox Insider, o którym często też tu piszę. GT: Marianek9.

Promocje Xbox od CDKeys

Najnowsze wpisy, które warto zobaczyć: