Transkrypcja czatu z pełnym wsparciem w języku polskim

Podziel się z innymi!

Facebook
Twitter
Email
Reddit
WhatsApp

Microsoft nieustannie wychodzi naprzeciw potrzebom graczy. Niezależnie od ludzkich ograniczeń robi wszystko, by gry były dostępne dla każdego.

O nadchodzącej opcji transkrypcji czatu pisaliśmy już jakiś czas temu. Nie wiedzieliśmy jednak, czy doczekamy się tego w przypadku naszego ojczystego języka.

Jak się okazuje, wszystko to jest już dla nas dostępne! Co to nam daje? Jest to przede wszystkim znaczne udogodnienie dla osób niesłyszących, niedosłyszących lub niedowidzących. W takich przypadkach gdy tylko zechcemy zagrać z paczką znajomych przez sieć, nie musimy już rezygnować z grupowego czatu.

Teraz możemy włączyć automatyczną przemianę mowy na tekst, a więc wszystko to, co wypowiadają nasi znajomi, zobaczymy na ekranie w czasie rzeczywistym. Wygląda to następująco i działa naprawdę całkiem zdolnie, z pewnym marginesem błędu. Działanie funkcji będzie przede wszystkim zależało od tego, jak wyraźnie mówią nasi rozmówcy.

Xbox transkrypcja czatu

Drugą możliwością jest zamiana tekstu na mowę w grupie. Oznacza to, że w przypadku czatu tekstowego, ten zamieni się na mowę. Tutaj do dyspozycji mamy trzy głosy: Agnieszkę, Marka oraz Zofię. Wszystkie te rzeczy włączycie w następujący sposób:

Ustawienia > Ułatwienia dostępu > Transkrypcja gry i czatu. Tutaj to wszystko znajdziecie.

Autor wpisu:

Picture of Piotr Dudek

Piotr Dudek

Człowiek i gracz. Od wielu lat gram na konsolach Microsoftu. Moją pierwszą był Xbox 360 w zestawie z Forza Motorsport 3. Jestem  fanem 4K na dużym ekranie.  Od 8 lat jestem w programie Xbox Insider, o którym często też tu piszę. GT: Marianek9.

Promocje Xbox od CDKeys

Najnowsze wpisy, które warto zobaczyć: