TOP 5 gier fabularnych

Podziel się z innymi!

Facebook
Twitter
Email
Reddit
WhatsApp

Masz ochotę zagłębić się w wirtualny świat by przeżyć niesamowitą przygodę? Oczekujesz dobrze opowiedzianej fabuły oraz trudnych wyborów, których konsekwencje niedługo lub gdy już nie będziesz się spodziewał? Sprawdź te gry a nie pożałujesz!

Uwielbiam gry potrafiące zmusić do przemyśleń. Moment, w którym podczas napisów końcowych wlepiamy swój nieobecny wzrok w ekran, analizując i przeżywając to, co wydarzyło się podczas całej przygody i rozmyślając nad zakończeniem, do którego doprowadziły nas nasze decyzje. W tym zestawieniu postaram się polecić wam kilka gier, które osobiście uważam za jedne z najlepszych pod tym względem.

1. Metro Exodus

Metro Exodus to trzecia odsłona popularnej strzelanki w klimatach post apokaliptycznych. Tym razem Exodus wyciąga nas z ciemnych kanałów Moskiewskiego metra na powierzchnie. Poza piękną grafiką nowe Metro oferuje również szereg decyzji, które przyjdzie nam podejmować. Fabuła jest bardzo ciekawa a gra oferuje różne zakończenia. Nie każdy wybór jest oczywisty a na zastanawianie się nie ma czasu. Karma wraca 😉

2. Ori and the Blind Forest

Ori to dzieło sztuki. Ori and the Blind Forest to tytuł, którego nie da się zapomnieć. Wzruszająca historia, wymagający gameplay, piękna oprawa graficzna oraz CUDOWNA muzyka! Niech kolorowa grafika was nie zwiedzie… ta gra potrafi dać w kość. Niezwykle dobrze opowiedziana historia o przyjaźni oraz poświęceniu i to bez słów! Tego nie da się opisać… to trzeba przeżyć!

3. Titanfall 2

Co robi FPS w zestawieniu gier z najlepszą fabułą? Titanfall 2 łamie stereotypy i pokazuje, że nawet strzelanka może mieć historię, która potrafi zaskoczyć i trzymać w napięciu. Niezwykła więź budowana między pilotem a mechem, którą śledzimy podczas kolejnych misji jest na tyle prawdziwa, że sam przywiązałem się do naszego towarzysza niedoli. Titanfall 2 to gra wydana między premierami CoDa oraz battlefielda. Taka data premiery pogrążyła sukces marki, a szkoda, bo to bardzo dobra gra.

4. Red Dead Redemption 2

RDR 2 to perła! To ukoronowanie generacji pod każdy względem! Przepiękna grafika, żywy świat oraz mocna i wstrząsająca fabuła zapewniły grze bardzo wysokie oceny w każdej recenzji. Świetnie prowadzona historia w tempie znanym z najlepszych westernów, może i potrafi się trochę przeciągnąć, ale opowieść jaką poznajemy i wybory z jakimi przyjdzie nam się zmierzyć, są warte każdej spędzonej sekundy w tej produkcji. Nie ma wielu gier, które potrafią w tak głęboki sposób przekazać motywy jakie kierują naszym bohaterem. Podobno „siłę by zbudować niebo, można znaleźć w piekle”, ale czy nie jest już za późno na odkupienie? Red Dead Redemption 2 to przykład, który ukazuje jak mocno zatarte są granice dobra i zła. Zapraszam was do tej emocjonalnej podróży na dziki zachód!

5. Wiedźmin 3

Wątpię by ktoś był zdziwiony obecnością Wiedźmina 3 w tym zestawieniu. Nasz Polski Wiesław można już uznać za dobro narodowe. Jednak zachwyty nad tytułem nie są próżne. Potężna dawka słowiańskiej mitologii oraz dorosła opowieść w świecie fantasy, nie jest bynajmniej rzeczą częstą. Dopieszczone do granic możliwości, nawet zadania poboczne, ukazujące różne spojrzenia na pewne sprawy, motywy oraz ambicje bohaterów. Świat przedstawiony ukazuje często zwykłe problemy ludności, które tylko na pierwszy rzut oka wydają się banalne. Pamiętaj jednak, że lepiej nie znaczy lepiej dla wszystkich… Zawsze dla kogoś jest gorzej.

Mam nadzieję, że dzięki temu skromnemu zestawieniu, zatopicie się w świat cudownej fabuły, choć niekoniecznie happy endu. To co? Następne zastawienie ma zawierać najlepsze gry do wspólnej kooperacji? 😉

Zobacz także: Coś luźniejszego na weekend!

Autor wpisu:

Picture of Mateusz Cieślak

Mateusz Cieślak

Fan dobrej fabuły i dynamicznej akcji. Przygodę z grami zacząłem od poczciwego Pegasusa oraz PC. Mój pierwszy Xbox to Xbox One S.

Promocje Xbox od CDKeys

Najnowsze wpisy, które warto zobaczyć: