Tak niebawem będzie wyglądać Twoja zakładka z grami!

Podziel się z innymi!

Facebook
Twitter
Email
Reddit
WhatsApp

Szykują się kolejne zmiany w systemie konsol Xbox One. Tym razem odświeżenia doczeka się zakładką z grami i aplikacjami. Pokazujemy, co sie zmieni.

Sporo w ostatnim czasie dzieje się w kwestii dasboardu. Głównie pod względem optymalizacji, prędkości działania oraz wyglądu. Do niedawna Insiderzy mogli testować losowo im przydzielone trzy różne wersje systemu. Dwie z nich wycofywały przesuwanie ekranu na boki, pozostawiając nawigację jedynie góra – dół na jednej stronie. To miało wpłynąć (i wpłynęło) na poprawę szybkości działania konsoli.

Dalej są już tylko bieżące łatki, ale i dalsze usprawnienia. Takiego odświeżenia na przykład doczekała się sekcja ustawień, gdzie na nowo zostały posortowane zakładki. W bardziej logiczny i minimalistyczny sposób.

Nie inaczej niebawem stanie się z sekcją gier i aplikacji. Liczba widocznych zakładek zostanie ograniczona do minimum, a to co zostało wycięte, zostało przeniesione do odpowiednich zakładek. W ten oto sposób z bocznego menu zniknęły pozycje takie jak: „Game Pass”, „Games with Gold”, czy „EA Access”. Wszystko to zastąpiła jedna karta „Pełna Biblioteka”. To tu teraz znajdziemy podział na posiadane gry oraz abonamenty. Aktywne, a także oddzielne te, których nie mamy w tym momencie wykupionych. Wygląda to następująco:

Biblioteka gier Xbox

Po wejściu w wybrany kafelek lista gier wygląda jak poniżej. Wygląda to tak naprawdę niczym zwykła, dobrze nam znana lista. Tak naprawdę dodano jedynie ikonkę przy grach, których nie mamy obecnie zainstalowanych.

Lista Gier Xbox

Ułatwiono także dostęp do opcji związanych z automatyczną aktualizacją gier, zdalną instalacją, czy transferem w sieci. To wszystko zrobicie w zakładce „Zarządzaj”, bez konieczności odwiedzania ustawień konsoli. Dla wielu na minus można wziąć tu fakt, że tutaj również została przeniesiona sekcja z dostępnymi aktualizacjami. W rezultacie, gdy zawsze update;y wykonujecie ręcznie, musicie się nieco więcej naklikać, by do tego etapu dojść. Na pewno będzie to kwestia przyzwyczajenia, aczkolwiek dla mnie jest to nieco dokuczliwe.

Zarządzanie Konsolą Xbox

Jak się zaopatrujecie na takie zmiany?

Autor wpisu:

Picture of Piotr Dudek

Piotr Dudek

Człowiek i gracz. Od wielu lat gram na konsolach Microsoftu. Moją pierwszą był Xbox 360 w zestawie z Forza Motorsport 3. Jestem  fanem 4K na dużym ekranie.  Od 8 lat jestem w programie Xbox Insider, o którym często też tu piszę. GT: Marianek9.

Promocje Xbox od CDKeys

Najnowsze wpisy, które warto zobaczyć: