Szybki Indyk #37: Doug Hates His Job

Podziel się z innymi!

Facebook
Twitter
Email
Reddit
WhatsApp

Bijatyka z kolegą z pracy, czy prawy sierpowy w stronę szefa? I jedno i drugie!

Co zrobicie, gdy „kolega” z pracy, oddany wiernie jednej rzeczy skłoni nas do bijatyki? Musimy pokazać gdzie jego miejsce. To jeden z wielu rzeczy spotykanych w dzisiejszej grze.

Naszym bohaterem jest Doug, który wypalił się zawodowo. Znudzony swoją pracą nieoczekiwanie bierze sprawy w swoje ręce – i to dosłownie. Bijemy się tu, tam. Wszędzie. Nawet – uwaga spoiler – bijemy się z drukarkami. Tak, atakują nas duże drukarki i nie tylko. Wcale się nie dziwię, że Doug chce się zwolnić z pracy, skoro ma takie „jazdy”.

Doug Hates His Job

Gra bardzo przyjemna, kolorowa. Typowy beat ’em up. Walczymy głównie na pięści ale czasami coś wpadnie nam w dłonie jak kij baseballowy. Przyda się on szczególnie gdy mamy przed sobą kilku rzezimieszków nasłanych przez naszego szefa. A na sam koniec walczymy z nim samym a to już jest wyzwanie.

Gra posiada 43 sceny, jednak do zdobycia osiągnięć nie musimy wszystkich przechodzić. Wystarczy, że będąc w menu gry, po wybraniu profilu gracza wciśniemy RBx10 a potem B a odblokują nam się sceny. Wystarczy lewym analogiem (góra-dół) wyszukać odpowiednie poziomy aby móc w nich odblokować osiągnięcie. Tak czy inaczej zachęcam do ogrania pełnej gry, ponieważ jak już wspominałam gra jest przyjemna, wręcz odprężająca, gdy możemy skopać cztery litery kilku gości spod ciemnej gwiazdy.

Doug Hates His Job

W przyspieszonym tempie gra zajmie Wam ok. 40min. Do zdobycia jest 14 osiągnięć.

Lista osiągnięć:
 1. Fan Boy (50G) – Nie zgadzaj się z Joshem – Na początku gry, gdy prowadzimy rozmowę z Joshem, zapyta nas o uniwersum. Musimy wybrać „DC”, a następnie pokonać Josha w bitwie. Scena 3.
 2. The Street Fighter (100G) – Ukończ poziom 1 – Po bijatyce z Joshem, wracamy do biura i rozmawiamy z szefem. Po rozmowie czeka nas na ulicy kilka wrogów, których musimy pokonać.
 3. Will work for coffee (25G) – Zdecyduj się odejść z pracy i pozostać w łóżku – Po wygranej walce na ulicy, Doug rozmyśla nad pracą. Gdy pojawi się opcja „Quit”, wybieramy ją.
 4. A quatrer mile at time (25G) – Ukończ poziom z prowadzeniem samochodu. Scena 12.
 5. No respect (100G) – Ukończ poziom Emeryt – Musimy walczyć z agresywnymi staruszkami. Scena 16.
 6. Lost track of time (50G) – Zakradnij się na spotkanie, ponieważ jesteś spóźniony – Po walce z emerytami czeka nas dialog. Wybieramy „Try to sneak it” i musimy zakraść się na lewą stronę. Scena 18.
 7. Put the money in the bag (100G) – Ukończ poziom Napad na bank – Walczymy z kilkoma wrogami na raz. Scena 24.
 8. Down on a Farm (50G) – Ukończ poziom Farma – Po bijatyce w banku przechodzimy przez dialog, wybieramy opcję „I actually had a dream about printers” i przechodzimy do poziomu, gdzie znajdujemy się na farmie z dronami. Możemy wykorzystać drugą broń (RB) lub schować za osłoną (X). Ważne aby zbierać zielone blaszki (poziom zdrowia) i je uzupełniać jak i amunicję. Scena 27.
 9. Movie star (50G) – Posłuchaj prezentacji filmowej – Po farmie czeka nas dialog, gdzie wybieramy „Unfortunately I already ate”, a potem „Sure”. Scena 28
 10. There’s always room for Zombies (50G) – Ukończ poziom Zombi – Kontynuując powyższą rozmowę wybieramy „Hmm. I wonder what that would be like” i walczymy z hordą zombi. Scena 33.
 11. Fastest gun in the west (100G) – Ukończ poziom Dziki Zachód – Tuż po rozpoczęciu sceny podnosimy rewolwer i musimy pokonać wrogów unikając przy tym kul z armat. Na koniec czeka nas starcie 1 vs 1. W odpowiednim momencie wciskamy klawisz za klawiszem, nie za szybko a aktywuje nam się strzał. Powtarzamy do momentu zakończenia walki. Scena 36.
 12. Mountain Man (50G) – Ukończ poziom Góry – Tym razem bez walki wręcz a skaczemy przez góry i omijamy ptaki jak i węże. Scena 40.
 13. Look at the brain on Doug (50G) – Ukończ poziom Ciekawostki – Po ukończonym poziomie z górami czeka nas dialog z gościem wyglądającym jak Gandalf. Zapyta nas o dołączenie do gry. Zgadzamy się wybierając „Sounds Fun”. W momencie nie znania odpowiedzi na pytanie, możemy zapauzować grę i wyszukać odpowiedzi w internecie. Należy pamiętać aby ponownie odpauzować a nie cofać (B), ponieważ niechcący wybierzemy w ten sposób odpowiedź znajdującą się pod B. Scena 41.
 14. Comeuppance (100G) – Ukończ grę i odpłać się panu Smithowi – Najtrudniejsza walka. Moim sposobem był kopniak z pół obrotu i tak w kółko. Gdy tylko Smith się podnosił ponownie uderzałam kopniakiem aż do momentu całkowitego pokonania. Scena 43.

 

Gra znajduje się w Microsoft Store w cenie 32,49zł. Poprzednie wpisy z tej serii zobaczycie pod tym linkiem.

 

Autor wpisu:

Katarzyna Pruska

Katarzyna Pruska

Przygodę z grami zaczęłam od Commodore 64 – dzięki starszemu rodzeństwu. Fanka dużych produkcji w 4K ale także indyków. Z „Zielonymi” od 2013r. GT: John McC1ain007

Promocje Xbox od CDKeys

Najnowsze wpisy, które warto zobaczyć: