Szybki Indyk #33: A Hero And A Garden

Podziel się z innymi!

Facebook
Twitter
Email
Reddit
WhatsApp

Wakacje się oficjalnie skończyły. Może nie były takie jak zawsze ale chwila wytchnienia przydała się każdemu. Dlatego dzisiaj pełni naładowani pozytywną energią powracamy do naszej serii. Dzisiejszy Szybki Indyk to połączenie powieści wizualnej z mini przygodą.

Dawno, dawno temu…

Za górami, za lasami żyła sobie księżniczka, która czekała na swojego księcia. Z racji iż uwięziona była w wieży przez złą czarownicę musiała trochę poczekać na odważniaka, który spróbowałby ją uratować. Tak więc wcielamy się w śmiałka, który próbując uratować księżniczkę wyrządził trochę szkody mieszkańcom i teraz musi odpokutować za swoje czyny. Czym? Zbieraniem i sprzedawaniem owoców. Nic trudnego? Owszem!

A hero and a garden

Jak przystało na powieść wizualną, możemy pomijać dialogi. Ale pamiętajcie – wtedy kompletnie nic się nie dowiemy. Zbieramy owoce, sadzimy nowe krzewy. Jak pisałam – nic trudnego.

A hero and a garden

Czas jaki poświęcimy na wirtualne zbiory aby otrzymać wyczekiwane 1000G to ok. 30min. Zanim przejdziemy do osiągnięć, dla osób które chcą pominąć dialogi ważna informacja: przechodzimy do ustawień, gdzie ustawiamy maksymalnie w prawo opcję text speed, auto-forward a także włączamy unseen text, after choices i transitions które znajduje się po prawej stronie. Kolejną ważną rzeczą jest to, aby pamiętać i zapisać grę gdy zbierzemy po 100 owoców każdego rodzaju, ponieważ potem płacimy za ostatni remont 5000 zielonych i wybieramy jedną osobę z którą chcemy iść na festiwal. A z racji iż musimy iść z każdą postacią, wystarczy wczytać zapisany plik i wybierać kolejną osobę.

Lista osiągnięć:
 1. Mend the Roads (80G) – Zapłać na pierwszą naprawę. Musimy uzbierać wymaganą ilość pieniędzy. Reszta osiągnięć z naprawą – podobnie.
 2. Fix the Fountain (80G) – Zapłać za drugą naprawę.
 3. A New Friend (30G) – Ukończ zadanie ze zbieraniem. Musimy uzbierać wymaganą ilość owoców. Pozostałe osiągnięcia ze zbieraniem owoców odblokują się w podobny sposób.
 4. Replant the Gardens (80G) – Zapłać za trzecią naprawę
 5. Set Up the Marketplace (80G) – Zapłać za czwartą naprawę
 6. Time Heals Most Wounds (80G) – Ukończ zadanie ze zbieraniem
 7. The Secret Ingredient (30G) – Ukończ zadanie ze zbieraniem
 8. Fixing First Impressions (30G) – Ukończ zadanie ze zbieraniem
 9. Sweet as Pie (30G) – Ukończ zadanie ze zbieraniem
 10. Renovate the Town Square (80G) – Zapłać za piątą naprawę
 11. A Festival with friends (80G) – Idź na festiwal z Erą
 12. Hard at Work (80G) – Idź na festiwal z Yen
 13. Meeting the Whole Family (80G) – Idź na festiwal z Rutaboo
 14. Impromptu Duet (80G) – Idź na festiwal z Lettą
 15. Food is Better Shared (80G) – Idź na festiwal z Nell

 

Gra obecnie znajduje się w promocji w Microsoft Store, więc każdy kto się pośpieszy zgarnie ja za 22,99zł 18,39zł.

Autor wpisu:

Katarzyna Pruska

Katarzyna Pruska

Przygodę z grami zaczęłam od Commodore 64 – dzięki starszemu rodzeństwu. Fanka dużych produkcji w 4K ale także indyków. Z „Zielonymi” od 2013r. GT: John McC1ain007

Promocje Xbox od CDKeys

Najnowsze wpisy, które warto zobaczyć: