Szybki Indyk #3: One Eyed Kutkh

Podziel się z innymi!

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on email
Email
Share on reddit
Reddit
Share on whatsapp
WhatsApp

Niedziela to idealny moment na kolejną grę w serii “Szybki Indyk”. Zaczynamy!

Dla szybkiego przypomnienia, gdyby ta seria była dal was nowa: W każdą niedzielę oraz środę, pokazujemy Wam gry, które mogą się przydać przy szybkim p;odnoszeniu wyniku gracza, przy jak najniższym koszcie. Jeżeli więc jesteście łowcami osiągnięć, to ta seria jest dla Was!

Kosmiczna podróż – tam zabierają nas twórcy gry „One Eyed Kutkh” . Jest mieszanką fikcji i baśni Dalekiej Północy. Gra znajduje się na liście ulepszonych produkcji dla Xbox One X.

One Eyed Kutkh

Wcielamy się w samotnego podróżnika, który sprawia wrażenie niegroźnego potwora (jest różowy i posiada jedno duże oko) i rozbija swój statek kosmiczny na nieznanej planecie. Musimy pomóc bohaterowi odnaleźć części statku jak również przechytrzyć Słońce i Księżyc aby mógł bezpiecznie wrócić tam, dokąd zmierzał. Przez niedługi czas kierujemy także innym bohaterem – przypominającym człowieka – który wspina się po ogromnym drzewie.

One Eyed Kutkh

One Eyed Kutkh

Prostota gry sprawia, że w ten tytuł zagrać może każdy. Oczywiście jest to znakomita szansa do podniesienia punktów na koncie w niedługim czasie. Średni czas potrzebny na ukończenie w 100% to ok 1h. Możliwe jest zdobycie 10 osiągnięć czyli 1000G.

Osiągnięcia w One Eyed Kutkh:

 1. Peacemaker (100G) – Pojednano Słońce z Księżycem
  (Na końcu gry, gdy oddamy statek człowiekowi, musimy oddzielić od siebie Słońce i Księżyc. W tym celu jedno z nich umieszczamy na swoim statku, a drugie wewnątrz statku w kształcie łodzi podwodnej)
 2. Stubborn (100G) Trzy razy z rzędu przekazano statek kosmiczny Kutkh (Pod koniec gry musimy przekazać statek człowiekowi, ale w celu zdobycia osiągnięcia wymagane jest przekazanie go Kutkh trzy razy z rzędu)
 3. Ermine (100G) – Zmartwiony gronostaj
  (Gdy wyskoczymy ze statku na drzewo, w trakcie wspinaczki między gałęziami, po lewej stronie zobaczymy fretkę – lub jak kto woli łasicę . Musimy się do niej zbliżyć a także po najechaniu na nią kursorem, kilka razy kliknąć aby ją „przestraszyć” zanim się ponownie schowa)
 4. Curious (100G) – Zwiedzono każdy koniec gałęzi
  (Gry wyskoczymy ze statku na drzewo, w trakcie wspinaczki musimy dostać się na koniec każdej z gałęzi, czyli po prostu podejść do samego końca. Trzeba pamiętać o jednym – nie ma powrotu z góry drzewa na dół)
 5. Survivor (100G) – Odwiedzono niedźwiedzia trzy razy (Podczas wspinaczki po drzewie, zobaczymy dwa niedźwiedzie. Gdy będziemy na gałęzi pod nimi, pojawi się ikona w kształcie oka. Gdy na nią klikniemy, bohater spojrzy na niedźwiedzie. Czynność powtarzamy jeszcze dwa razy)
 6. Fish (100G) – Dotknięto rybę
  (Gdy wskoczymy na drzewo, musimy wspiąć się na druga gałąź i udać na na prawą stronę. Gdy zobaczymy rybki, musimy najechać kursorem i w nią po prostu kliknąć)
 7. A cunning plan (100G) – Spowodowano kłótnię między Słońcem a Księżycem (Po spotkaniu ze Słońcem i Księzycem, musimy wejść do statku w kształcie łodzi podwodnej,
  powyrywać ze ścian elementy, które znajdują się po prawej i lewej stronie, następnie na środku zbudować z nich figurkę i udać się do Słońca i Księżyca by im o tym opowiedzieć)
 8. Explorer (100G) – Znaleziono wszystkie wyjścia z labiryntu
  (Gdy znajdziemy labirynt, najpierw musimy udać się na wyjście znajdujące się po lewej stronie, odczekać chwilę aż Kutkh zobaczy sen, potem udać się na środkowe wyjście, po chwili na prawe wyjście i na końcu dopiero udać się na górne wyjście. Gdy w tej kolejności obejrzymy wszystkie sny, odblokuje się także osiągnięcie nr.8)
 9. Sleeper (100G) – Ujrzano wszystkie sny
 10. Persistent (100G) – Naciskano na ten sam klawisz cztery razy z rzędu (Na samym początku gry, gdy lecimy naszym statkiem, jesteśmy pytani o wciśnięcie klawiszy. Możemy wcisnąć dowolny klawisz, ale musimy ten sam klawisz wciskać cztery razy z rzędy gdy zostaniemy o to poproszeni)

Grę One Eyed Kutkh, kupicie w Microsoft Store w cenie 17,99 złotych. Pozostałe wpisy z serii łapcie tutaj.

Promocje Xbox od CDKeys

Najnowsze wpisy, które warto zobaczyć:

Autor wpisu:

Katarzyna Pruska

Katarzyna Pruska

Przygodę z grami zaczęłam od Commodore 64 – dzięki starszemu rodzeństwu. Fanka dużych produkcji w 4K ale także indyków. Z „Zielonymi” od 2013r. GT: John McC1ain007