Szybki Indyk #21: Football Game

Podziel się z innymi!

Facebook
Twitter
Email
Reddit
WhatsApp

Czas na kolejnego Szybkiego Indyka. Dziś Poit-and-click z lat 90-tych.

Football Game jest przygodą – thrillerem – inspirowaną klasycznymi grami typu point-and-click. Kierując  naszym bohaterem, Tommym , gwiazdą szkolnej drużyny futbolowej i  oddziałując na różne obiekty, rozwiązujemy zagadki a także odnajdujemy jego ukochaną.

Sterowanie w grze jest bardzo proste. Przesunięcie kursora na górną część ekranu powoduje wyświetlanie ekwipunku. Aby jednak uniknąć przypadkowych kliknięć należy kursor skierować maksymalnie w dół podczas poruszania się postacią w lewo czy w prawo.

Przejście gry z małą pomocą powinno zająć ok. 40min. W tym czasie można zdobyć pełne 1000G, na co składa się 15 osiągnięć ale 5 z nich można pominąć, więc podpowiadamy co zrobić aby tak się nie stało.

Lista osiągnięć z opisem krok po kroku:

 1. The Lake (40G) – Kliknij na zegarek, gdy bohater obudzi się, kliknij na fotografię nad jego łóżkiem
 2. Remove the Evidence (30G) – Podnieś butelki przy łóżku, otwórz ekwipunek, wybierz butelki i przenieś do kosza
 3. The Past: One (30G) – Udaj się do łazienki. Powyżej lustra znajduje się maszynka do golenia, wybierz ją.
 4. Barista (90G) – Wyjdź z łazienki i udaj się na prawo do kuchni. Rozmawiamy z mamą, nieważne o czym. Z górnej lewej szafki wybierz kubek, a z prawej herbatę. Kliknij na czajnik, poczekaj aż woda się zagotuje. Z ekwipunku wybierz herbatę i wkłóż ją do kubka. Potem użyj czajnika by zalać kubek z herbatą.
 5. The Past: Two (90G) – Przygotowaną herbatę podaj mamie. Idź na prawo gdzie wisi kurtka, zabierz kluczyki i opuść dom. Z ekwipunku wybierz kluczyki, włóż do samochodu. Wróć do pokoju i kliknij miejsce pod łóżkiem. Gdy bohater oczyści miejsce pod łóżkiem, okaże się że nie ma prezentu. Wyjdź na dwór, użyj kluczyków od samochodu aby otworzyć garaż. Zabierz młotek i linę. Przejdź przez bramę na prawo od domu.
 6. Among the leaves (90G) – Użyj liny i skierują ją na gałąź. Użyj liny – Tommy stwierdzi, że nie wytrzyma jego ciężaru. Przesuń bloczek póki nie znajdzie się pod liną. Użyj liny i skierują ją na bloczek aby się połączyły. Kliknij na linę aby wejść do domku na drzewie.
 7. Suzy unfolded (90G) – Udaj się na prawo i użyj młotka z ekwipunku do zamkniętego okna. Następnie kliknij na rurę aby wspiąć się na dach. Przejdź na lewą stronę domu, zejdź na dół aby wejść przez okno. Kliknij na fotografię znajdującą się na lustrze, a potem ją rozłóż.
 8. Where’s Suzy? (30G) – otwórz górną szufladę z lampą i zabierz prezent. Udaj się do wyjścia po lewej stronie, zejdź po schodach i skieruj się na prawo by wyjść z domu. Skieruj się na prawo i wybierz kluczyki by otworzyć samochód i wejść do niego. Otwórz schowek by zabrać obie kasety i pieniądze. Użyj czerwonej kasety i włóż ją do radia. Gdy dojedziesz na miejsce, udaj się na prawo by porozmawiać z Rexem. Wejdź do podziemi i idź na prawo by z wszystkimi porozmawiać, ponieważ trzeba porozmawiać z Lori, Shannon, Tammym, Mr. Mahoneyem, Kevinen, Stevenem i Cheerleaderką. Dalej idź w prawo póki bohater nie stwierdzi, że się kręcimy w kółko.
 9. The Past: Three (90G) – Wróć na lewo przez drzwi, pod schodami będzie latarka, którą trzeba zabrać.
 10. Music Fan (90G) – Wyjdź z pokoju, na prawo będzie Jesse. Zgódź się wyświadczyć przysługę i po rozmowie weź zdjęcie – wybierz: „ok.”, „ok.” „bye for now”. Wróć do pokoju pod schodami i porozmawiaj z chłopakiem. Opuść pokój, przejdź przez drzwi na prawo przy Jesse. Z podłogi zabierz część. Kliknij skrzynkę, która znajduje się przy drzwiach. Naciśnij czerwony przycisk, zabierz baterie. Opuść pokój, udaj się na lewo by porozmawiać z Mr. Mahoneyem i zapytać „Why are you Guarding the door?” po czym opuścić rozmowę. Skieruj się na lewo, z ekwipunku użyj podniesioną wcześniej część, użyj jej do automatu by wziąć puszkę napoju. Idź na lewo i wyjdź całkowicie, następnie użyj kluczyków by wsiąść do auta i włóż niebieską kasetę do radia.
 11. The Past: Four (90G) – Gdy dojedziesz na miejscie, kliknij na drzwi by do nich zapukać. Wróć do samochodu.
 12. Distracted entry (30G) – Włóż którąkolwiek kasetę do radia. Na miejscu porozmawiaj z Jeffem. Zapytaj „You smoke?” i opuść rozmowę. Przejdź obok wejścia i daj pieniądze chłopakowi, by ten dał w zamian papierosy. Teraz wejdź do środka, do podziemi, następnie udaj się do pokoju pod schodami. Daj papierosy chłopakowi, ten z kolei powie, że potrzebuje latarki. Wróć do Jeffa, poprość o wypożyczenie latarki, dając mu puszkę napoju. Wróć do pokoju i daj latarkę chłopakowi. Ponownie kliknij na skrzynkę i naciśnij czerwony przycisk jak poprzednim razem. Z ekwipunku wyjmij baterię i włóż w brakujące miejsce w skrzynce, potem kliknij na włącznik prądu i przełącznik kierunkowy po prawej stronie. Opuść pokój i udaj się do Mr. Mahoneya. Powiedz mu „There are kids smoking under the bleachers”, po czym powinien udać się w ich stronę. Teraz możesz wejść do przymierzalni.
 13. The Past: Five (90G) – Wejdź do pokoju trenera. Kliknij na biurko, otwórz górną szufladę i podnieś dokumenty by wziąć klucz. Opuść biurko, użyj małego kluczyka aby otworzyć szafkę z dokumentami i znaleźć akta T.Masters. Opuść biuro i udaj się do męskiej przymierzalni. Kliknij na lustro.
 14. The Past: Six (90G) – Udaj się na prawo i otwórz szafkę nr 4 kodem 6-6-7-6, po czym kliknij na czerwony przycisk. Zabierz zdjęcie z szafki. Opuść pomieszczenie i wróć do podziemi, potem idź na prawo, przejdź przez drzwi pod schodami i daj obramowane zdjęcie Jesse.
 15. The End (30G) – Wracamy do domu. Wchodzimy do niego, potem do łazienki. Po krótkim przerywniku filmowym zabieramy prezent z podłogi. Wychodzimy na prawo przez las. Rozmawiamy ze sprzedawcą. Idziemy dalej na prawo. Klikamy na naszyjnik po lewej stronie gabloty. Ponownie rozmawiamy ze sprzedawcą pytając go „how much is the ‘S’ necklace?”. Potem kontynuujemy drogę w prawą stronę oglądając przerywniki filmowe dopóki nie wpadnie ostatnie osiągnięcie.

Gra Football Game jest dostępna w Microsoft Store w cenie 22,99zł.

Autor wpisu:

Katarzyna Pruska

Katarzyna Pruska

Przygodę z grami zaczęłam od Commodore 64 – dzięki starszemu rodzeństwu. Fanka dużych produkcji w 4K ale także indyków. Z „Zielonymi” od 2013r. GT: John McC1ain007

Promocje Xbox od CDKeys

Najnowsze wpisy, które warto zobaczyć: