Szybki Indyk #13: FullBlast – powrót do przeszłości

Podziel się z innymi!

Facebook
Twitter
Email
Reddit
WhatsApp

Czy jest ktoś, kto nie lubi gier inspirowanych latami 80. i 90.? Załóżmy, że lubicie więc mamy dla was strzelarkę w stylu retro. Tak więc na ekranie zobaczymy dużo wrogów i będziemy musieli unikać ich ostrzału skupiając się jedynie na odpowiednim czasie naszej reakcji.

Naszym zadaniem jest odpieranie wrogich ataków i uratowanie ludzkości przed inwazją kosmitów. Brzmi trochę jak film SF, gdzie jesteśmy ostatnią nadzieją na uratowanie świata. Wiadomo, „bo jak nie my to kto?”

FullBlast

Gra składa się z kampanii, gdzie czeka nas 12 poziomów z 3 poziomami trudności i dużą liczbą wrogów. Ponadto mamy możliwość zagrania w trybie współpracy dla 2 graczy (lokalnie), a wszystko uzupełnia heavy metalowa ścieżka dźwiękowa. Ekran jak w innych tego typu grach został podzielony na 3 części. Środkowa część ekranu jest przewijana i to na niej walczymy. Skrajne boki zawierają motyw gry. Na lewej części znajduje się punktacja, natomiast na prawej pojawia się dodatkowo, gdy gramy lokalnie z drugą osobą.

Ważne jest aby nie skupiać się na strzelaniu do konkretnych wrogów. Wystarczy przytrzymać A, aby strzelać ciągłym ogniem a skupić się na omijaniu wrogich ostrzałów. Dobrym krokiem jest także zbieranie ulepszeń w postaci bomb, czy laserów.

FullBlast

Do zdobycia mamy 13 osiągnięć, co zajmie kilkanaście minut. Do zdobycia calaka, wystarczy przejść 3 poziomy ale zachęcamy do kontynuowania rozgrywki w celu uratowania ludzkości przed kosmitami.

Lista osiągnięć:

 1. Powerful (60G) – Uzyskaj dopalacz – Na początku gry, gdy zabijemy 3 motyle, pojawi się dopalacz, który musimy zebrać
 2. I hope this i sit (80G) – Zabij 25 pająków – zabicia się kumulują, nawet gdy zginiemy
 3. The were cute (80G) – Zabij 25 motyli
 4. I think this one is old (80G) – Zabij 100 skorpionów
 5. Nuclear Explosion (60G) – Użyj ataku bombowego – jeśli posiadmy bombę, należy nacisnąć B lub LT aby ją użyć
 6. But not cute enough (80G) – Zabij 50 motyli
 7. There were more… (80G) – Zabij 50 pająków
 8. This wasn’t easy (80G) – Zabij bossa z 1 areny
 9. Starting (80G) – Ukończ 1 arenę
 10. Shouldn’t it be on the sea? (80G) – Zabij Mantę – inaczej mini boss, który ma na sobie dwie wieżyczki służące do śledzenia I strzelania ciągłym ogniem.
 11. Getting Better (80G) – Ukończ 2 arenę
 12. Annoying as always (80G) – Zabij 50 komarów
 13. This is it, right? (80G) – Ukończ 3 arenę

Grę FullBlast kupicie w Microsoft Store w cenie 22,79zł. Pozostałe wpisy z serii „Szybki Indyk” znajdziecie tutaj.

Autor wpisu:

Katarzyna Pruska

Katarzyna Pruska

Przygodę z grami zaczęłam od Commodore 64 – dzięki starszemu rodzeństwu. Fanka dużych produkcji w 4K ale także indyków. Z „Zielonymi” od 2013r. GT: John McC1ain007

Promocje Xbox od CDKeys

Najnowsze wpisy, które warto zobaczyć: