Szybki Indyk #11: Tracks – The Train Set Game

Podziel się z innymi!

Facebook
Twitter
Email
Reddit
WhatsApp

Czy pamiętacie drewniane klocki i rzeczy z nich stworzone, dzięki naszej wyobraźni, które towarzyszyły nam w dzieciństwie?

Jeśli tak, to czeka Was magiczny powrót do starych czasów, a dla tych, którzy nie mieli okazji się nimi bawić, zachęcam do sprawdzenia tytułu. Jest on dostępny w ramach abonamentu Xbox Game Pass, więc jeśli macie aktywną subskrypcję ogracie tytuł bez dodatkowych kosztów, natomiast dla osób, którzy jej nie posiadają, jest dostępna opcja zakupu na własność.

Gra pierwotnie została wydana na PC, w roku 2017. Po ciepłym przyjęciu przez graczy, a także krytyków, postanowiono wydać ją także na konsole.

W Tracks mamy możliwość budowania torów, mostów, stacji i różnych elementów otoczenia, jak i kierowania naszym pociągiem kontrolując prędkość oraz kierunek w którym zmierzamy. Możemy wykorzystać już gotowe środowisko, jak zacząć zupełnie od nowa, a jedynym ograniczeniem może być już tylko nasza wyobraźnia. Możemy zatem wybrać salon, dać się ponieść świątecznej atmosferze panującej w pokoju z choinką i prezentami, czy puścić na wodze fantazji i zacząć od zera w pustym pokoju. Niezależnie od wybrania środowiska, zabawa jest naprawdę niezła.

W trakcie tej świetnej zabawy, możemy podnieść swój wynik o kolejne 1000, w czasie ok. 1h. Jednak gdy zdarzy się, że pasażerowie nie pojawią się, należy uruchomić ponownie tryb.

Lista osiągnięć:

  1. Elementree school (100G) – Ukończ samouczek
  2. Spruce up the room (50G) – Umieść 20 przedmiotów dekoracyjnych z menu wyboru – Po naciśnięciu RB pojawi się menu, z którego musimy wybrać i umieścić w naszym środowisku 20 różnych przedmiotów
  3. Transcontinental railway (100G) – Odwiedź każde środowisko – z menu wybieramy każde środowisko, czyli puste, salon, salon nocą, itp.
  4. Maple goodness (100G) – Przejedź pociągiem dookoła naleśników – Gdy wybierzemy sypialnię, musimy zbudować tory do stołu po lewej stronie, następnie po stole dookoła naleśników, aby zapętlić trasę. Gdy to zrobimy, musimy przejechać się pociągiem, który okrąży talerz z naleśnikami.
  5. Off the rails (100G) – Pojedź pociągiem na koniec świata – Będąc przy naleśnikach, które okrążamy pociągiem, należy usunąć jeden kawałek toru, aby rozpędzony pociąg wypadł z torów i pojechał dalej, aż do pojawienia się osiągnięcia
  6. I choo choo choose you (100G) – Pociągnij za gwizdek parowy okrążając prezenty – Należy włączyć pokój nocny i zbudować tory, aby umożliwić przejazd dookoła choinki (pod nią), gdy to zrobimy, uruchamiamy pociąg i okrążając choinkę, wciskamy A aby uruchomić gwizdek
  7. On the right track (100G) – Dostarcz pierwszego pasażera do wskazanego miejsca – wybieramy nowoczesny salon, tryb pasażerski. Gdy się wczyta, w menu wybieramy peron, który umieszczamy obok pasażerów, gdy na niego wejdą, budujemy tory do peronu i do miejsca końcowego. Aby pasażerowie wsiedli do naszego pociągu, należy się zatrzymać, poczekać chwilę, po czym udać się w miejsce docelowe
  8. Riding the rails (50G) – Ukończ pierwszy cel w trybie pasażerskim – gdy ukończymy pierwsze wyzwanie, pojawi się osiągnięcie
  9. Sapling (100G) – Zapisz plik zawierający 100 kawałków torów – Najszybszym sposobem jest włączenie nowoczesnego salonu, naciśnięcie startu i wczytanie Roller Coaster, który zawiera już ponad 100 częsci torów. Gdy to zrobimy, ponownie naciskamy start i zapisujmy grę. Można także samemu umieścić 100 torów i zapisać grę.
  10. Good Service on all lines (200G) – Ukończ każde wyzwanie w trybie pasażerskim

Grę znajdziecie w katalogu Xbox Game Pass a także na Microsoft Store. Pozostałe wpisy z serii „Szybki Indyk” znajdziecie tutaj.

Autor wpisu:

Katarzyna Pruska

Katarzyna Pruska

Przygodę z grami zaczęłam od Commodore 64 – dzięki starszemu rodzeństwu. Fanka dużych produkcji w 4K ale także indyków. Z „Zielonymi” od 2013r. GT: John McC1ain007

Promocje Xbox od CDKeys

Najnowsze wpisy, które warto zobaczyć: