Sprawdzamy odświezony dashboard!

Podziel się z innymi!

Facebook
Twitter
Email
Reddit
WhatsApp

Nie moglibyśmy sprawdzić nowego (odświeżonego) dashboardu, nie dzieląc się z Wami naszymi wrażeniami. Ten jest już na naszej konsoli, a tutaj zobaczycie najważniejsze zmiany.

Microsoft ma w planach przenieść obecny system na przyszłą generację. Od lat rozwijany interfejs wydaje się być najrozsądniejszą decyzją. Kod systemu po takim czasie jest nieporównywalnie bardziej dopracowany w porwaniu z czymś nowym, a i skorzystają na tym użytkownicy. Doskonale znany im system pozwoli cieszyć się nową konsolą od samego początku, bez zbędnego błądzenia po kolejnych, nieodkrytych dotąd zakładkach w celu poszukiwania tej właściwej.

Jednak by poczuć odrobinę świeżości, całość przejdzie wizualny (ale i także funkcjonalny) lifting. Zmiany mają wejść w życie wraz z premierą Xbox Series X na obu generacjach. Jednak już dziś wybrani Insiderzy mogą poczuć przedsmak tego, co się szykuje. Ich opinie bez wątpienia pomogą przy dopracowaniu nadchodzących zmian.

Dziś skupimy się głównie na stronie wizualnej. Te ważniejsze, pojedyncze funkcje, opisywaliśmy już we wcześniejszych wpisach. Na przykład zamianę zakładki „Osiągnięcia” na „Gra” czy możliwość dostosowania kolejności zakładek w przewodniku i tak dalej.

No więc do rzeczy: rzecz jasna kafelki zostają. Zyskują one jednak subtelnie zaokrąglone rogi, a odstępy między poszczególnymi elementami są nieco większe, mieszcząc przy tym na ekranie nadal tę sama ilość treści. Teraz dashboard prezentuje się jeszcze bardziej estetycznie.

Xbox nowy Dashboard

Jak można zauważyć, zmienił się też zastosowany dla tekstu font. Ten jest teraz cieńszy i zarazem lżejszy. Nieco inaczej wygląda też górna część przewodnika, tam ona zmieniła się najbardziej.

Xbox nowy Dashboard

Analogiczne zmiany zaszły w dalszej części systemu, w każdej jego zakładce. Nowy Microsoft Store w ten schemat wpisuje się idealnie. Ten co prawda nadal wydaje się być niedostępny w Polsce (mimo zapowiedzi), ale po przełączeniu konsoli na na przykład Stany Zjednoczone, powinniście go zobaczyć. Przynajmniej tak to działa w naszym wypadku. Nową wersje sklepu tez już zresztą Wam pokazywaliśmy jakiś czas temu.

Nowy Microsoft Store

Xbox nowy Dashboard

Powinniście jeszcze móc zmienić motyw profilu na dynamiczny. Ten działa także na konsoli, ale póki co zmienicie go jedynie z poziomu komputera za pomocą aplikacji Xbox Beta. Po jej włączeniu wystarczy, że przejdziecie do swojego profilu i klikniecie na „Zmień tło”:

Xbox nowy Dashboard

Po wyborze zmiany będą widoczne także na konsoli, a wygląda to nastepująco:

Xbox nowy Dashboard

Sporo na temat tego co nadchodzi, usłyszycie w podcascie numer 711 od Majora Nelsona:

Autor wpisu:

Piotr Dudek

Piotr Dudek

Człowiek i gracz. Od wielu lat gram na konsolach Microsoftu. Moją pierwszą był Xbox 360 w zestawie z Forza Motorsport 3. Jestem  fanem 4K na dużym ekranie.  Od 8 lat jestem w programie Xbox Insider, o którym często też tu piszę. GT: Marianek9.

Promocje Xbox od CDKeys

Najnowsze wpisy, które warto zobaczyć: