Sporo zmian zmierza do Insiderów!

Podziel się z innymi!

Facebook
Twitter
Email
Reddit
WhatsApp

Testerzy systemu Xbox, właśnie do niejednego z Was nadciąga seria eksperymentalnych zmian. Sprawdzamy, co nowego się szykuje.

Zmiany systemu raz są mniejsze, raz większe. Czasami są kwestią kosmetyki, uproszenia interfejsu czy też poprawy szybkości działania sprzętu. Tym razem będziemy mieli do czynienia ze wszystkim po trochu wraz z przygotowaniem się na nową generację. Zmierzają do Insiderów w kręgach Alpha oraz Alpha Skip-Ahead.

Zacznijmy od tych rzeczy pozornie mniejszych. Z przewodnika zniknie zakładka z pucharem, pod która mogliśmy znaleźć informacje o naszych osiągnięciach. To będziemy mogli zrobić nadal, jednak zakładka przybierze teraz nową formę oraz ikonę kontrolera i nazywać się będzie „Gra”. Dostaniemy więc tam to samo, co mieliśmy do tej pory, ale i nie tylko. Skoro nazwa poszerza spektrum odnosząc się ogólnie do gry a nie wyłącznie do achievementów, zobaczymy tam teraz zdecydowanie więcej.

Osiągnięcia nadal postaną na pierwszym miejscu, poniżej jednak znajdziemy także informację o znajomych aktualnie w ten tytuł grających, czy osób szukających kompanów do grupy. Dalej zupełna nowość, czyli zakładka „Events” (Wydarzenia). Tam docelowo mają znaleźć się aktualne, ważne dla gry elementy. Takie jak kolejny sezon rozgrywek sieciowych, czy weekend z podwójnym XP. Na samym dole widnieć będzie tytuł gry, oraz jej okładka w tle w formie delikatnego znaku wodnego.


„Happening now”. Czyli coś w stylu „Właśnie trwa”. To nowa sekcja w zakładce ze znajomymi. Ta ma na celu wyeksponować nam na samej górze naszych znajomych, którzy aktualnie grają w grupie w tytuł, który mamy zainstalowany i możemy szybko do nich dołączyć, jeśli tylko zostaniemy przyjęci.


No i oczywiście nowy Microsoft Store. To, o czym się sporo ostatnio mówi. Zupełnie nowy, przemeblowany. To już krok w stronę jednolitości z nowa generacją, czyli Xbox Series X. Nowy sklep jest aktualnie w fazie testów na niewielkim gronie losowo wybranych Insiderów. Losowość dostępu do powyżej opisanej funkcji również ma miejsce, jednak tutaj grono jest znacznie ściślejsze. Z czasem jednak ma zostać dobranych większa ilość osób. Co ważne, żeby mieć w ogóle szansę zaobserwować zmiany, należy posiadać konsolę ustawioną na jeden z następujących regionów: Stany Zjednoczone, Wielka Brytania, Kanada, Niemcy.

Gdyby jednak nowy Microsoft Store wpadł w Wasze ręce, to musicie się liczyć z kilkoma znanymi błędami i ograniczeniami. Prace nad nimi stale trwają. Możecie napotkać problemy z w niektórych przypadkach niepoprawnie wyświetlanymi komunikatami o niedostępności produktu, braku możliwości kupowania prezentów dla oryginalnej konsoli Xbox oraz 360, czy też korzystać z funkcji koszyka. W przypadku wystąpienie niektórych problemów, aktualnym obejściem niedogodności są zakupu z poziomu komputera. Mamy jednak nadzieję, że takie sytuacje będą bardzo marginalne i szybko łatane.

Źródło: news.xbox.com

Autor wpisu:

Piotr Dudek

Piotr Dudek

Człowiek i gracz. Od wielu lat gram na konsolach Microsoftu. Moją pierwszą był Xbox 360 w zestawie z Forza Motorsport 3. Jestem  fanem 4K na dużym ekranie.  Od 8 lat jestem w programie Xbox Insider, o którym często też tu piszę. GT: Marianek9.

Promocje Xbox od CDKeys

Najnowsze wpisy, które warto zobaczyć: