SPC Gear SR300F V2 – Recenzja fotela gamingowego

Podziel się z innymi!

Facebook
Twitter
Email
Reddit
WhatsApp

Szukasz dobrego fotela gamingowego? Sprawdzałem, jak w praktyce sprawdza się SPC Gear SR300F V2. Czy jest to dobre siedzisko?

Nie będę ukrywać, że ten tekst miał powstać dawno temu. Z wielu powodów odwlekł się on jednak w czasie, z czego finalnie się bardzo cieszę. Dało mi to bowiem dodatkowe miesiące praktycznego i codziennego korzystania z fotela, co przekłada się na jeszcze bardziej autentyczne odczucia.

SPC Gear SR300F V2

Na fotelu spędzam wiele czasu każdego dnia, zarówno prywatnie jak i w trakcie pracy zdalnej, która wymusiła na mnie jeszcze intensywniejsze korzystanie z niego niż zwykle. Na zakup SPC Gear SR300F V2 zdecydowałem się w maju 2021 roku, w promocyjnej cenie 699 złotych. W tej kwocie naprawdę trudno znaleźć coś sensownego, co nie będzie tandetne a w dobrej jakości i z wykorzystaniem dobrych materiałów.

Polska marka na tym polu mnie do siebie przekonała względem wielu innych propozycji, które oglądałem. Poza samą ceną, przede wszystkim przekonał mnie użyty materiał, czyli tkanina. Moje poprzednie siedziska to ekoskóra, której miałem już totalnie dość. Taki materiał nie oddycha, skóra ma tendencje do pocenia się a co za tym idzie nieprzyjemnego przyklejania się, co ma miejsce przede wszystkim latem. Nie wspomnę już o szybkim pękaniu takiej ekoskóry w bardzo szybkim czasie. Same złe wspomnienia.

SPC Gear SR300F V2

W przypadku tkaniny, którą zastosowano w tym fotelu takie coś zupełnie nie ma miejsca. Materiał jest przyjemny w dotyku, człowiek się nie przykleja. Jedyną moją obawą były ewentualne zabrudzenia i plamy, których to po blisko roku stwierdzam totalny brak, czego dowodem są załączone zdjęcia. Oczywiście staram się o niego dbać, jednak nie jest to nic szczególnego. Ogranicza się to tak naprawdę do odkurzenia co jakiś czas zakamarków czy przetarcia podłokietników oraz nóżek.

SPC Gear SR300F V2

Cała konstrukcja fotela to oczywiście stal. Sam spód wsparty jest elastycznymi pasami, które dodatkowo wpływają na komfort oraz trwałość. Z kolei zastosowana przez producenta pianka pod obiciem działa w modelu „molded foam”, co ma zapobiegać potencjalnym odkształceniom. Takowych także u siebie nie stwierdzam, ale to też nigdy nie było problem w innych przypadkach.

SPC Gear SR300F V2

SPC Gear SR300F V2

Użyty tutaj siłownik, to siłownik czwartej klasy (do 150 kg statycznego obciążenia), zaś całość została przewidziana dla osób o wadze do 120 kg. Do górnej granicy jest mi więc naprawdę daleko.

Wszystko to spoczywa na pięciu plastikowych kółkach. W przeszłości jedno z moich krzeseł porządnie wytarło pod sobą okrąg na panelach. Tutaj, jak na razie nic takiego nie zachodzi.

SPC Gear SR300F V2

Fotel pozwala użytkownikowi na ustawienie wysokości siedziska od około 47 do 54 centymetrów, samo oparcie mierzy zaś 84 centymetry. Sam zakres regulacji wypada naprawdę dobrze na tle innych, nawet droższych modeli.

Jak to przystało na gamingowe siedzenie, nie zabrakło kubełkowego kształtu. Jednak sam wygląd nie jest na tyle agresywny, by nadmiernie rzucał się w oczy czy był niewygodny, ciasny. Kształt jest możliwie subtelny. Ponadto dostępny jest w dwóch wersjach kolorystycznych – czarnej oraz czarno-czerwonej. SPC Gear SR300F V2 dobrze sprawdzi się więc zarówno w domu jak i w biurze.

SPC Gear SR300F V2

O nasz komfort jak i ergonomię naszego ciała dbają dodatkowo dwie poduszki, lędźwiowa oraz dodatkowa pod szyję / głowę. Obie natomiast wyróżnia wypełnienie. W dolnej znajdziemy twardszą piankę, a w górnej sylikonowe płatki. Początkowo bałem się o tą grubą i twardą piankę, już oczami wyobraźni widziałem jak ta po miesiącach staje się płaska, wgnieciona, a materiał wewnątrz zaczyna się strzępić. Do dziś jednak jest w porządku.

SPC Gear SR300F V2

SPC Gear SR300F V2

Wnętrza obu poduszek możemy swobodnie wyciągnąć, dzięki czemu w razie potrzeby bez problemu je wypierzemy.

Klasycznie nie mogło zabraknąć możliwości odchylenia oparcia aż do pozycji leżącej. Bardzo rzadko z niej korzystam, jednak jak już mi się zdarzy, jest to bardzo wygodne. Bujanie też jak najbardziej jest. Zaznaczyć jednak muszę, że fotel lubi nieznacznie poskrzypywać, ale nie uważam tego za coś bardzo strasznego, a raczej jest to rzecz naturalna i nieunikniona. Dlatego właśnie cieszę się z odwleczeniem tego tekstu w czasie, co teraz pozwala mi jeszcze lepiej to ocenić.

Wymagać mógłbym więcej od samych podłokietników. Same w sobie wykonane są jak najbardziej dobrze, jednak jest to kwestia funkcjonalności. W moim modelu mogę liczyć jedynie na regulację góra – dół, w czasie gdy wyższe modele, z których zdarzało mi się przelotnie korzystać, pozwalały jeszcze na dodatkowe obroty wokół własnej osi oraz przód – tył. Ponadto mają tendencję do delikatnego brudzenia się i są odrobinę luźne przez co nieznacznie się bujają.

SPC Gear SR300F V2

Dodatkowa regulacja to niby drobnostka, aczkolwiek potrafi poprawić komfort pracy. Jak widać zarezerwowano ją jedynie dla modeli z wyższej półki. Dziś w końcu skupiamy się na czymś stosunkowo tańszym, zwłaszcza jeżeli trafimy na dodatkową promocję tak, jak było to w moim przypadku.

SPC Gear SR300F V2

Czy poleciłbym fotel SPC Gear SR300F V2 po blisko roku użytkowania? Jak najbardziej tak! W cenie za którą go nabyłem jest to moim zdaniem doskonały zakup, zwłaszcz, że jest to produkt polskiej marki. Unikajcie foteli z ekoskóry, kuszących pseudo gamingowym pazurem, które w rzeczywistości okazują się słabo wykonanymi i mało trwałymi tworami. Zdecydowanie lepiej od czegoś za powiedzmy 450 – 500 złotych jest dopłacić te 200 więcej i cieszyć się znacznie lepszym wykonaniem, które pozwoli na lata zadowalającego użytkowania.

SPC Gear SR300F V2

SPC Gear SR300F V2

SPC Gear SR300F V2

Pamiętajmy, że na takim fotelu będziemy spędzać bardzo dużo czasu, zadbajmy więc o siebie, nasz komfort i zdrowie kręgosłupa. Potraktujmy taki zakup możliwie jak najpoważniej.

Fotel zakupiony ze środków własnych. Wszystkie zdjęcia wykonane po blisko roku użytkowania.

Plusy

  • Jakość wykonania
  • Użyte materiały
  • Komfort
  • Cena

Minusy

  • Luźne podłokietniki
8,5

 
SPC Gear SR300F V2

Autor wpisu:

Picture of Piotr Dudek

Piotr Dudek

Człowiek i gracz. Od wielu lat gram na konsolach Microsoftu. Moją pierwszą był Xbox 360 w zestawie z Forza Motorsport 3. Jestem  fanem 4K na dużym ekranie.  Od 8 lat jestem w programie Xbox Insider, o którym często też tu piszę. GT: Marianek9.

Promocje Xbox od CDKeys

Najnowsze wpisy, które warto zobaczyć: