Sezon 6 Sea of Thieves. Sprawdzamy forty i inne nowości!

Podziel się z innymi!

Facebook
Twitter
Email
Reddit
WhatsApp

Dziś rozpoczął się już szósty sezon w Sea of Thieves. Aktualizacja oprócz nowych przedmiotów do zdobycia wnosi garść nowości.

Nowy sezony w w grach to zawsze okazja na dodatkowe przedmioty, walutę czy punkty doświadczenia. Choć tym razem przedmioty w ramach Pirackiego Emporium wydają się być naprawdę ciekawe, z wiosenną bryzą, to jednak nie wszystko co wniosła dzisiejsza aktualizacja.

Sea of Thieves Sezon szósty

Przede wszystkim Morskie Forty. Te zostały wyłonione z Morza Potępieńców przez Kapitana Flamehearta. Tych na tafli wody w całym uniwersum rozlokowano sześć. Z łatwością znajdziecie je na mapie Waszego statku.

Sea of Thieves Sezon szósty

Te są okazją na dynamiczną przygodę i szybkie łupy. Gdy tylko uda nam się dopłynąć cało na miejsce unikając przy tym szereg kul armatnich, musimy dostać się do środka. Tutaj tak naprawdę najtrudniejsza część zadania jest już za nami.

Teraz pozostaje nam pokonać dostateczną ilość fal zjaw piratów, które danego portu strzegą. Nie powinno sprawić to większego kłopotu, pokonanie każdego z osobna jest naprawdę łatwe. Zdecydowanie liczy się tu dobra i dynamiczna zabawa. Przy okazji możemy przeszukać wszystkie zakamarki fortecy. Skrzynie, szuflady, szafy. Liczyć możemy w ten sposób na dodatkowe złoto.

Sea of Thieves Sezon szósty

Sea of Thieves Sezon szósty

Mamy zaś też szansę na znalezienie kluczy, które otworzą dodatkowe pomieszczenia co zaoferuje nam w zamian dodatkowe nagrody. Najważniejsze natomiast będzie pokonanie kapitana fortecy. To ten posiada klucz do głównego skarbca. Tam czekają największe i najważniejsze łupy.

Sea of Thieves Sezon szósty

Gdy tylko pokonamy głowę przybytku, i zajmiemy się skarbami, cała forteca pozostaje do naszej dyspozycji, to może być dobra okazja do wypicia grogu wraz z całą załogą. No chyba, że fiestę przerwą inni wrodzy piraci.

Forty wyglądają bardzo ciekawie, z zewnątrz barwnie i dostojnie. Z wewnątrz zaś mrocznie i tajemniczo. Klimat dobrze buduje też ścieżka audio. Do tego dołożyć najlepszą pod słońcem ekipę i można się fantastycznie bawić. Szybka przygoda, szybkie łupy. Do tego 3 nowe osiągnięcia w systemie Xbox Live.

Sea of Thieves Sezon szósty

Sea of Thieves Sezon szósty


Ponadto przygotowano nowe rodzaje map w zadaniach. Jedne z nich odeślą na poszukiwanie wyspy na podstawie danego obrazu, inne natomiast podsuną fałszywe podpowiedzi, które będzie trzeba wychwycić. Dodatkowo maksymalna ranga w kompanii handlowej Fortuna Ateny została podniesiona z 20 do 30! Można więc liczyć na nowe ozdoby czy odznaczenia.

Niestety nie ucieszą się Ci, którzy lubili rozgrywkę w trybie Areny. Ta została uśnięta z gry, przez niskie zainteresowanie graczy. Ci, którzy osiągnęli przynajmniej poziom piąty, otrzymają w ramach pocieszenia i wyrazów uznania następujące przedmioty: Błękitny zwiadowca, Płomienny szakal, Złoty ścigacz, Fartowny pirat, Królewski ogar.

Z kolei ci oddani sprawie piraci, którzy na arenie osiągnęli 50. rangę u Wilków Morskich, oprócz wymienionych powyżej zestawów otrzymają rzadkie wyposażenie statku dobrego pieska. Więcej na ten temat przeczytacie na oficjalnym blogu (w języku polskim).


Począwszy od jutra aż do 15 marca trwać będzie także kolejna seria dropów Twitch. Oglądając transmisje partnerów Sea of Thieves każdego dnia po 20 minut dostaniecie nowe przedmioty z kompletu Twilight.

Sea of Thieves Drops Twitch

Pamiętajcie tylko, by przed rozpoczęciem oglądania połączyć konto Twitch z kontem SoT. Przedmioty automatycznie pojawią się w grze po ich uprzednim odebraniu.

Źródło: seaofthieves.com, własne.

Autor wpisu:

Picture of Piotr Dudek

Piotr Dudek

Człowiek i gracz. Od wielu lat gram na konsolach Microsoftu. Moją pierwszą był Xbox 360 w zestawie z Forza Motorsport 3. Jestem  fanem 4K na dużym ekranie.  Od 8 lat jestem w programie Xbox Insider, o którym często też tu piszę. GT: Marianek9.

Promocje Xbox od CDKeys

Najnowsze wpisy, które warto zobaczyć: