Roblox nadchodzi z funkcją Cross-Play (Xbox One/PC/Mobile/VR)

Podziel się z innymi!

Facebook
Twitter
Email
Reddit
WhatsApp

Jedna z najbardziej popularnych gier Free-to-Play pojawi się z opcją wspólnej gry na różnych platformach.

Roblox Corporation w 2006 roku zaprosiła graczy do swojej nowej gry o tym samym tytule – Roblox. Gra oparta o modelu Free-to-Play pozwala graczom samodzielnie skonfigurować rozgrywkę, zaczynając od wykreowania miejsca, przedmiotów, a na końcu zasad i scenariusza. Roblox został wydany na Windows, Windows 10, macOS, Xbox One, Android, iOS, Oculus Rift oraz HTC Vive. Teraz wszystkie te platformy połączą graczy, dzięki wspólnej rozgrywce (Cross-Play).

Firma udostępniła także dane, z których wynika, że miesięcznie do gry loguje się 60 milionów aktywnych uczestników. Niebawem wszyscy użytkownicy różnych platform będą mogli spotkać się w jednej grze, niezależnie od urządzenia. Większa społeczność to jeszcze większa zabawa, wyzwań, a przede wszystkim jeszcze sprawniejszy matchmaking.

»Zobacz również: Lista gier Free-to-Play na Xbox One

Gracze, oprócz darmowego planu, mogą wydawać wirtualną walutę na różne bonusy i przedmioty lub skorzystać z dodatkowych abonamentów, zapisując się do Builders Club.

Opcja Cross-Play niebawem pojawi się na konsoli Microsoftu, a jak wspominają twórcy, Xbox One cieszy się wielką popularnością wśród graczy Roblox.

Autor wpisu:

Adrian Dudek

Adrian Dudek

Szanuję każdą platformę do gier. Jestem wielkim fanem festiwalu Horizon, co-opowych platformówek i zręcznościówek. Na co dzień przeciętny gracz, dumny tata, troskliwy mąż.  | Co-Founder WorldofXbox.pl

Promocje Xbox od CDKeys

Najnowsze wpisy, które warto zobaczyć: