Jakie są różnice między Xbox Scorpio a PS4 Pro? I ile będzie kosztować?

Podziel się z innymi!

Facebook
Twitter
Email
Reddit
WhatsApp

Kilka faktów potwierdzonych przez Microsoft.

Wczoraj na oficjalnej stronie Xbox ukazał się link do serwisu, w którym zostały przedstawione różnice między nowymi wersjami konsol Sony i MS. Co dowiemy się między innymi?

Najbardziej pewnie interesuje wszystkich cena.
Otóż Pro kosztuje tyle co standardowe PS4 w dniu premiery – czyli 399€ (1769zł w Polsce).  Nie ma jeszcze oficjalnej ceny Scorpio, jednak ten przedział cenowy byłby najbardziej trafny. Jednak Scorpio będzie miał mocniejsze podzespoły, jest cały czas udoskonalany, więc cena może być większa w granicy 499€ – jest to tak samo cena standardowego Xbox One z  sensorem kinect w dniu premiery.

Czy będzie obsługiwać 4K?
Obie konsole mogą wyświetlać gry i filmy w UHD. Różnica jest jedynie taka, że Pro skaluje obraz do 4K, gdy Scorpio będzie renderować obraz w natywnym 4K. Produkując obraz w tej samej wielkości, to w konsoli Xbox mniejsze detale będą wyświetlane w większej rozdzielczości.

4k

Wsparcie dla HDR?
High Dynamic Range to sposób renderowania obrazu dając nam większy kontrast, bardziej żywe i zróżnicowane kolory. Sony dodał wsparcie HDR w swojej konsoli. Jest producentem telewizorów i tym samym promuje ten system.
Czy Scorpio będzie go posiadał? Oficjalnej wiadomości nie ma, ale skoro One S go posiada to tym bardziej zobaczymy go w Scorpio.

hdr-display

Odtwarzanie filmów Blu-Ray
PS4 Pro jest wyposażony w napęd Blu-ray, podobnie jak standardowe PS4 przed nim. Niestety, ten rodzaj napędu Blu-ray nie może obsługiwać  formatu 4K. Jedynie w tej technologii dostępny jest streaming. One S posiada napęd Blu-ray 4K więc na pewno zobaczymy go w Scorpio.

one-bluray

Czy zagramy w gry, które dotychczas wyszły na obecną generację konsol?
Tak. W przypadku konsoli Sony oraz Microsoftu zagramy w gry, które miały już swoją premierę. Jedynie dostaniemy patche poprawiające wydajność gier. Tyczy się to także wstecznej kompatybilności na Xbox One.

back-games

Czy aktualne akcesoria będą działać z nową konsola?
Nowe sprzęty nie wymagają nowych akcesoriów, będą tak samo działać kiedy podłączymy je do konsoli. Jedynie Pro dostało nowy kontroler, jednak różni się on jedynie lightbarem na przednim panelu. Główną ideą jest to, aby aktualna generacja była ze sobą kompatybilna.

accessories-one

Czy obsłuży VR?
Wirtualna rzeczywistość jest dostępna w PS4 Pro dzięki goglom PS VR. Tak samo według różnych doniesień i powiązań biznesowych Scorpio będzie obsługiwać technologię VR. W ostatniej konferencji MS było o tym głośno. Microsoft nawiązał współpracę z różnymi producentami sprzętu jak HP, Dell, Lenovo oraz Acer. Prawdopodobnie do VR wykorzystamy tu Oculus Rift.

vr-one-s

Data premiery?
Sony PS4 Pro jest już po premierze. Oficjalnej daty dla projectu Scorpio brak. Jedynym terminem o jakim wiemy to święta 2017 – czyli za równy rok. W tym czasie usprawniany zostaje sprzęt, zmniejszając jego rozmiar, zwiększając wydajność i minimalizując koszt produkcji.

Autor wpisu:

Picture of Adrian Dudek

Adrian Dudek

Szanuję każdą platformę do gier. Jestem wielkim fanem festiwalu Horizon, co-opowych platformówek i zręcznościówek. Na co dzień przeciętny gracz, dumny tata, troskliwy mąż.  | Co-Founder WorldofXbox.pl

Promocje Xbox od CDKeys

Najnowsze wpisy, które warto zobaczyć: