Project Scorpio ujawniony zostanie jeszcze przed E3?

Podziel się z innymi!

Facebook
Twitter
Email
Reddit
WhatsApp

Phil Spencer odpowiada na pytania IGN. Sprawdź najważniejsze informacje!

Wczoraj pojawił się nowy odcinek IGN Unlocked, który gościł szefa Xbox – czyli Phila Spencera. Podczas tego spotkania odpowiadał na pytania dotyczące E3, Project Scorpio czy Xbox Game Pass. Co ciekawego możemy się dowiedzieć z wywiadu?

Jak zawsze najbardziej intrygującym tematem jest tegoroczna premiera w postaci nowej konsoli do gier, nosząca tymczasową nazwę Project Scorpio. Phil Spencer podczas konferencji prasowej w Los Angeles chce w głównej mierze skupić się na grach, niż na urządzeniu. To im przede wszystkim będzie poświęcony czas, a co za tym idzie możemy spodziewać się osobnej konferencji do przedstawienia Projectu Scorpio. Z racji tego, że czerwcowe wydarzenie także będzie promować nowe urządzenie, to informacje o nim powinny pojawić się przed konferencją. Pewnym jest, że długo przyjdzie opowiadać o technologii zawartej w najmocniejszej konsoli i pewnie gdyby wszystko miałoby zostać zaprezentowane, to czas konferencji wydłużyłby się minimum dwukrotnie.

Spekulacje o ujawnieniu szczegółów Scorpio miałyby pojawić się już w maju. Tym bardziej, że prace nad urządzeniem są bardzo zaawansowane, a sam układ scalony (SoC) inżynierowie otrzymali przed terminem.

Nie mniej jednak byłoby to mądre rozwiązanie, ponieważ większość z Was wolałaby się dowiedzieć o nowościach ze świata gier. Po to z resztą je nabywamy, a Microsoft szykuje dla nas wiele niespodzianek.

Phil Spencer wspomina także, że konsola przeznaczona jest przede wszystkim dla prawdziwych „hardcorowych” i zapalonych graczy, dla których ważne są wszelkie specyfikacje jak teraflopy, 4K itd. Najbardziej sprzedającą się konsolą zostanie Xbox One S. Project Scorpio nazywana jest konsolą premium, jednak nie ze względu na wysoką cenę. Jaka ona będzie może nie dowiemy się jeszcze na konferencji – choć byłoby dobrze – gdyż do premiery zostało trochę czasu.

Co do samej usługi Xbox Game Pass Phil Spencer nie spodziewa wielu gier dołączanych do biblioteki. Dużo będzie zależeć też od samych wydawców, którzy są właścicielami tytułów.


Autor wpisu:

Picture of Adrian Dudek

Adrian Dudek

Szanuję każdą platformę do gier. Jestem wielkim fanem festiwalu Horizon, co-opowych platformówek i zręcznościówek. Na co dzień przeciętny gracz, dumny tata, troskliwy mąż.  | Co-Founder WorldofXbox.pl

Promocje Xbox od CDKeys

Najnowsze wpisy, które warto zobaczyć: