Możliwości Project Scorpio na pierwszych screenshotach

Podziel się z innymi!

Facebook
Twitter
Email
Reddit
WhatsApp

Microsoft pokazał możliwości swojego nowego projektu. Tylko czy na to czekaliśmy?

Dotychczas Microsoft wychwalał Project Scorpio jako konsolę ukazującą nową jakość przy zachowaniu kompatybilności z produkcjami na Xbox One. Głównym sloganem w materiałach marketingowych jest teza jakoby Project Scorpio był pierwszą konsolą, która bez upscalingu będzie wyświetlać obraz w 4K. Jednak nie tylko to ma być siłą tego projektu. Zadowoleni powinni być też gracze posiadający ekrany o maksymalnej rozdzielczości 1080p.

Dla takich użytkowników gigant z Redmond zapowiada technologię nazwaną supersamplingiem. System ten opera się na skalowaniu obrazu 4K do 1080p przy zachowaniu większej ilości szczegółów.
Tylko czy widać różnicę?

Do tej pory wszystko ładnie brzmiało na tzw. papierze bez konkretnych przykładów. Jednak zdecydowano się jako pierwszej redakcji na świecie – ekipie z Windows Central – pokazać jak wygląda nowa technologia w praktyce.

Poniżej garstka możliwości (zachęcamy do kliknięcia w zdjęcie w celu uruchomienia pełnej rozdzielczości):

Project Scorpio – 4K (natywne)


Project Scorpio – 4K na ekranie 1080p

Xbox One – 1080p

Xbox One 1080p — Project Scorpio 4K na ekranie 1080p — Project Scorpio 4K (natywne)
Rozszerzone możliwości?

W ręce deweloperów zostanie również wypuszczone narzędzie pozwalające poprawić swoje produkcje wykorzystując moc nowej konsoli, by uzyskać bardziej szczegółowe i złożone tekstury.

Podstawa

Rozszerzone możliwości

Powyżej mamy przykład wygenerowanej biedronki w 4K na Xbox One oraz wzbogacony obraz dzięki dodatkowym narzędziom. Już na pierwszy rzut oka widać różnicę. Obraz w zbliżeniu zaczyna być rozmazany i mniej szczegółowy. Warto zwrócić uwagę na fragment z owłosieniem nóżek biedronki – ostrość oraz wygenerowane detale nadają obrazowi charakter fotorealistyczny.

Czekamy na więcej.

Udostępnione materiały pokazują, że w nowej konsoli drzemie spory potencjał. Jednak są to na razie obrazy statyczne. Na gotowe filmy pozostaje nam niestety poczekać.

Jakie są Wasze opinie na ten temat? Czy rzeczywiście jest zauważalny skok jakości warty zmiany konsoli? Czekamy na Wasze opinie!

facebookCodziennie piszemy o konsoli Xbox.
Polub nas na facebooku!

 Autor wpisu:

Promocje Xbox od CDKeys

Najnowsze wpisy, które warto zobaczyć: