Poznaj wszystkie zmiany ostatniej aktualizacji na Xbox One

Podziel się z innymi!

Facebook
Twitter
Email
Reddit
WhatsApp

System rozgrywek sieciowych, ekrany komunikatów dla Grup i nowa aplikacja Dolby Access.

facebookCodziennie piszemy o konsoli Xbox.
Polub nas na facebooku!

 

 

Inżynierowie Microsoftu ciężko pracują nad udoskonaleniem systemu Xbox One oraz wprowadzają wiele innowacji. Jedną z ostatnich jest możliwość prowadzenia turniejów e-sportowych w popularnej bijatyce Killer Instinct. Sami możemy teraz organizować zawody w swoim klubie lub przystąpić do konkursu organizowanego przez administratora.

Przyjrzyjmy się wszystkim zmianom w ostatniej aktualizacji:

Arena Xbox Live w grze Killer Instinct
W systemie konsoli Xbox One pojawiła się nowa zakładka. Nowa karta Turnieje znajduje się w Centrum gier i pozwala na zapisy do ogłoszonych zawodów w Killer Instinct. Kiedy przyjdzie czas na rozegranie turniejowych walk, otrzymamy powiadomienie na konsoli Xbox lub przez aplikację Xbox na urządzeniu z systemem Windows 10, iOS lub Android. Przystąpić do rywalizacji możemy z poziomu konsoli jak i aplikacji Xbox na komputerach z W10.

Turnieje tworzone przez graczy w Arenie Xbox Live
Widzimy więc gdzie znajdują się organizowane turnieje. Kiedy jednak postanowimy stworzyć własne zawody, wystarczy przejść do klubu, którego jesteśmy administratorem lub członkiem i stworzyć w sekcji turniejów własne rozgrywki. Zaplanować turniej możemy przez aplikację Xbox na Windows 10. Ustawimy tam nazwę, opis, godzinę, platformę i obowiązek zgłaszania gotowości. Warto jest reklamować turniej na tablicy Waszego klubu, aby zebrać więcej zainteresowanych.

Turnieje Xbox One

Powiadomienia o Poszukiwaniu Grupy
Jeśli Twój znajomy, którego obserwujesz utworzy wpis w sekcji Poszukuję Grupy (LFG) do gry, to zostaniesz o tym poinformowany. Nie umkną nam w ten sposób rozgrywki z naszymi przyjaciółmi, z którymi lubimy grać. Od wystartowania opcji LFG na Xbox One, gracze utworzyli już ponad 15 milionów postów.

Kluby Xbox Live i integracja z Beam
Lubicie dzielić się swoimi zmaganiami streamując rozgrywki na platformie Beam? Teraz w karcie klubów pojawiła się zakładka Beam, która informuje o członkach transmitujących na żywo. Nowe kontrolki pozwalają właścicielom Klubu filtrować transmisje w oparciu o gry i współczynnik popularności transmisji.

Aktualizacje nakładki Grup
Teraz łatwiej jest pozostawać w kontakcie ze swoją grupą, gdy masz możliwość nakładania nazwy mówiących członków, nawet jeśli przewodnik Xbox nie jest widoczny. Elementy sterujące umożliwiają zmianę położenia nakładki i jej przezroczystości.

Aplikacja Dolby Atmos
Dolby Atmos od kwietnia dostępna jest na komputerach z systemem Windows 10. Potwierdzone jest również, że ten system wkrótce otrzymają także konsole Xbox One. Aplikacja ta umożliwia odtwarzanie dźwięku Dolby Atmos, tworzącego efekt audio, który płynie wokół Ciebie, a nawet nad Toba, dzięki kompatybilności z urządzeniami AVR obsługującymi format Dolby Atmos. Dzięki dodatkowemu zakupowi funkcji w sklepie, tryb Dolby Atmos na słuchawki umożliwia takie samo wrażenie na niemal każdym zestawie słuchawkowym.

Kto z Was chętny jest na turnieje Killer Instinct?

 Autor wpisu:

Picture of Adrian Dudek

Adrian Dudek

Szanuję każdą platformę do gier. Jestem wielkim fanem festiwalu Horizon, co-opowych platformówek i zręcznościówek. Na co dzień przeciętny gracz, dumny tata, troskliwy mąż.  | Co-Founder WorldofXbox.pl

Promocje Xbox od CDKeys

Najnowsze wpisy, które warto zobaczyć: