Poradnik: Jeśli twoja płyta ulegnie zniszczeniu, pobierz jej kopię ze sklepu

Znajdź rozwiązanie na problem z zainstalowaniem gry, gdy jej nośnik posiada defekt.

Bywa, że w sposób nieuwagi nasza płyta z grą ulegnie zniszczeniu lub zarysowaniu, co skutkuje problemem w zainstalowaniem jej na konsoli Xbox. Czasem zdarzy się, że pożyczymy nośnik znajomym, a następnie nie trafia do nas w tym samym stanie, co przed użyczeniem. W rezultacie pojawia się kłopot z odczytaniem gry i zawieszaniu się jej przy procesie instalacji. Zdarza się także, że kupiona nowa produkcja posiada wadę fabryczną, jednak ten problem możemy również rozwiązać ze sprzedawcą.

Porysowana płyta Xbox

Jest na to pewien sposób, pozwalający cieszyć się ulubionymi tytułami, nawet przy wadliwych dyskach. Jeśli włożymy uszkodzoną płytę do napędu konsoli, to możemy przejść do sklepu Xbox i znaleźć w nim ten sam tytuł, którego kopię posiadamy. Tam zawartość gry pobierzemy na nasz dysk. Pamiętać należy, że aby uruchomić grę, wadliwa płyta musi znajdować się w napędzie.

»Zobacz również: Zdobądź dodatkowe miejsce na dysku w kilka sekund
Dzięki tej metodzie możemy ponownie wróci do ulubionych gier wideo, zaoszczędzając pieniądze na kolejne kopie cyfrowe lub fizyczne. Działa ona zarówno na konsoli Xbox One i Xbox 360. Niestety sposób ten nie działa ze wszystkimi tytułami (dziękujemy za komentarze!).

facebookCodziennie piszemy o konsoli Xbox.
Polub nas na facebooku!

 

 facebookCodziennie piszemy o konsoli Xbox.
Polub nas na facebooku!


World of XBOX

Wszystko o konsoli Xbox. Informacje o najnowszych produkcjach, promocjach, recenzje, livestreamy. To wszystko w jednym miejscu!

WORLD OF XBOX.

Kalendarz Newsów

Marzec 2019
pon wt śr czw pt sob nie
« Lut    
 123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031