Poradnik: Przypomnienie o przerwie

Podziel się z innymi!

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on email
Email
Share on reddit
Reddit
Share on whatsapp
WhatsApp

Chcecie zacząć kontrolować czas swojej gry? w tym poradniku, pokażemy Wam, jak to zrobić!

Uwaga: opisywana opcja na ten czas zdaje się być dostępna jedynie dla Insiderów i dopiero niedługo zostanie udostępniona publicznie. Możecie jednak już teraz zapoznać się z tą nowością

Gdy przychodzi moment, że macie wrażenie, że spędzacie z grą zbyt dyzo czasu, możecie zacząć to kontrolować. To się przyda w przypadkach, kiedy to zwyczajnie potrzebujecie lepszego rozplanowania dnia i nie chcecie przeznaczyć na konsolę więcej niż jakiś określony czas.

Opisywana funkcja nie grozi Wam w żaden sposób utratą postępów i nagłym wyłączeniem gry. Nie ma też nic wspólnego z kontrolą rodzicielską. Działa to na zasadzie zwykłego powiadomienia, co ustalony przez gracza czas, z informacją jak długo już gra i aby pamiętał o zaplanowanej przerwie.

W celu włączenia takiego powiadomienia, należy przejść kolejno do: “Ustawienia > Preferencje > Przypomnienie o Przerwie”. Następnie wystarczy jedynie wybrać najbardziej optymalny interwał czasu. Do wyboru mamy “Co 30 minut”, “Co godzinę”, “Co 1,5 godziny”, “Co dwie godziny”.

Xbox przerwa zaplanuj poradnik

Będziecie zainteresowani taką funkcją, jak zostanie udostępniona dla każdego?

Najnowsze wpisy, które warto zobaczyć:

Autor wpisu:

Piotr Dudek

Piotr Dudek

Człowiek i gracz. Od wielu lat gram na konsolach Microsoftu. Moją pierwszą był Xbox 360 w zestawie z Forza Motorsport 3. Jestem  fanem 4K na dużym ekranie.  Od 4 lat jestem w programie Xbox Insider, o którym często też tu piszę. GT: Marianek9.