PlayerUnknown’s Battlegrounds wkrótce na Xbox One?

Podziel się z innymi!

Facebook
Twitter
Email
Reddit
WhatsApp

Twórcy gry potwierdzają pracę nad konsolowym portem Steamowego hitu.

PlayerUnknown’s Battlegrounds to strzelanka wydana w marcu na platformie Steam w Early Access z gatunku Battle Royal. Rozgrywka opiera się wzajemnym eliminowaniu się graczy na wyznaczonym terenie, pomniejszającym się w czasie. Produkcja okazała się wielkim hitem i do dziś twórcom udało się sprzedać ponad 2 miliony kopii w samym Early Access i to tylko na PC.

Redakcja Business Insider przeprowadziła wywiad z Brendenem Green – Dyrektorem Kreatywnym w Bluehole. Oprócz standardowych pytań o sukces produkcji redakcja wypytała Greena o możliwy port gry na konsole.

„We have a team working already on looking to port it to at least the Xbox [One],” Odpowiedział Green. „We’re looking at both consoles of course, but we have no time frame for both.”
Istnieje duża szansa, że tytuł pojawi się jeszcze w tym roku. Jednak jak stwierdził Brendan Green prace trwają wyłącznie nad portem na konsolę Microsoft tłumacząc się brakiem czasu dla PS4. Czy Blackhole pozwoli sobie na wydanie produkcji tylko na Xbox One? Czy pozostanie nam czekać na opracowanie również wersji na obie platformy? Czas pokaże, ale sądząc po entuzjazmie, z jakim została przyjęta wersja na komputery osobiste chyba warto poczekać.

Źródło: Business Insider

facebookCodziennie piszemy o konsoli Xbox.
Polub nas na facebooku!

 

 

Autor wpisu:

Promocje Xbox od CDKeys

Najnowsze wpisy, które warto zobaczyć: