Nowy dashboard Xbox One dostępny dla insiderów alpha

Podziel się z innymi!

Facebook
Twitter
Email
Reddit
WhatsApp

Fluent Design pojawia się w systemie Xbox One. Zobacz nowości przygotowane w tej aktualizacji.

Im bliżej premiery Xbox One X, tym więcej innowacji pojawia się w systemie konsoli Xbox One. Dziś insiderzy w kręgu alpha otrzymują nowy update, który zmienia wygląd interfejsu według nowej idei Microsoftu pod nazwą Fluent Design. Jego główną zaletą jest poprawiona szybkość działania i łatwość w nawigowaniu pomiędzy kartami. Teraz sami zdecydujemy jakie karty chcemy widzieć po włączeniu konsoli dzięki opcji przypinania do ekranu głównego.

Na pierwszy rzut oka widać usprawnienie przewodnika, gdzie główne karty zmieniły swoje położenie. Teraz ułożone są poziomo, przez co sam przewodnik został nieco poszerzony. Znajdziemy tam ekran główny, sekcję społeczności, wiadomości czy streamowania. Płynnie przesuwają się one do kolejnych opcji wykorzystując animację i działają jeszcze szybciej.

Jedną z największych zmian jest wygląd ekranu głównego, który tworzymy sami, przypinając interesujące nas karty w odpowiedniej dla nas kolejności. Jeśli mamy ulubioną grę, to jako pierwsze możemy wyświetlić wszelkie nowości na jej temat z centrum gry, dowiedzieć się czy grają w nią Nasi znajomi czy sprawdzić najbliższe do zdobycia osiągnięcie. Górna część wyświetla aktywną aplikację lub grę, a dolny panel ukazuje ostatnio zamknięte treści i reklamy (np. Games with Gold). Aby zmienić/dodać karty, które mają znaleźć się poniżej, wystarczy wybrać interesujące nas sekcje i przypiąć je za pomocą guzika menu.

Dział społeczności stał się jeszcze bogatszy, gdzie znajdziemy wszelkie aktywności Naszych znajomych i nie tylko. Panel jest szeroki, przejrzysty i łatwiej się w nim poruszać. Sprawdzimy w łatwy sposób nowe turnieje (wkrótce ogłoszona zostanie kolejna ilość gier) i kluby ulubionych gier.

Wkrótce Microsoft udostępni jeszcze więcej aktualizacji, które dodadzą kolejne karty. Następnie czekamy na update gdzie znajdą się nowe awatary i zmiany w profilu graczy.

Wszystko co zostało dziś udostępnione możecie znaleźć w materiale wideo od Majora Nelsona.

 

Autor wpisu:

Picture of Adrian Dudek

Adrian Dudek

Szanuję każdą platformę do gier. Jestem wielkim fanem festiwalu Horizon, co-opowych platformówek i zręcznościówek. Na co dzień przeciętny gracz, dumny tata, troskliwy mąż.  | Co-Founder WorldofXbox.pl

Promocje Xbox od CDKeys

Najnowsze wpisy, które warto zobaczyć: