Nowe partnerstwo Sony i Microsoftu skupia się na zadaniach w chmurze

Podziel się z innymi!

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on email
Email
Share on reddit
Reddit
Share on whatsapp
WhatsApp

Obie firmy nie tylko konkurują ze sobą, ale także współpracują, aby nieść graczom jak najwięcej korzyści ze swych platform.

To nie pierwsza taka kolaboracja, gdzie Microsoft i Sony łączą siły, wspólnie tworząc rozwiązania dla przyszłości gamingu i rozrywki. Wcześniej obie marki połączyły siły, aby skupić się na dostarczeniu najlepszych wrażeń z rozgrywki w produkcjach wykorzystujących tryb HDR. Teraz firmy będą wspólnie współpracować nad nowymi rozwiązaniami, opartymi na chmurze dla gier i sztucznej inteligencji.

»Zobacz również: Microsoft i Sony łączą siły! Razem tworzą HDR Gaming Interest Group

Cofnijmy się do poprzedniej konferencji Microsoftu na E3. Zapewne pamiętacie wystąpienie Phila Spencera na scenie, który zapowiada nowe technologie dla gier wideo. Jedną z nich było ogłoszenie Microsoft AI, usługi pozwalającej na najlepsze wykorzystanie streamingu gier do dowolnego urządzenia. Ta wykorzystuje z pewnością moc chmury Microsoft Azure i to właśnie na niej głównie skupia się partnerstwo z Sony. Obie firmy będą badały nowe rozwiązania dla usług i strumieniowania gier, również dla tych od firmy Sony.

Kenichiro Yoshida, prezes i dyrektor generalny Sony Corporation oraz Satya Nadella, dyrektor generalny Microsoft

Jak uważa Satya Nadella – dyrektor generalny Microsoftu – japoński gigant posiada solidne technologie, które z połączeniem mocy Microsoft Azure przyniosą jeszcze lepsze wrażenia z rozgrywki, co przyniesie innowacyjne korzyści obu firmom. Kenichiro Yoshida – prezes i dyrektor generalny Sony – również uważa, że przyszłość gier związana jest ze strumieniowaniem w chmurze.

„Naszą misją jest płynne rozwijanie platformy jako tej, która zapewnia najlepsze i najbardziej wciągające wrażenia rozrywkowe”. 

Podsumowując, Microsoft i Sony chcą skupić się na przyszłości streamingu gier na dowolne urządzenia i rozwijaniu sztucznej inteligencji, przyjaznej dla użytkowników obu platform. Sony jest także liderem rozwiązań dla wysokiej jakości obrazu, a połączenie nowych technologii z chmurą Microsoft Azure wykorzystać ma w pełni możliwości nowych urządzeń.

Cieszymy się, że firmy nie tylko konkurują ze sobą, ale wspólnie tworzą nowe rozwiązania dla nas, dla graczy. Oby więcej takich partnerstw z korzyścią dla użytkowników obu platform. Brawo!

Najnowsze wpisy, które warto zobaczyć:

Autor wpisu:

Adrian Dudek

Adrian Dudek

Szanuję każdą platformę do gier. Jestem wielkim fanem festiwalu Horizon, co-opowych platformówek i zręcznościówek. Na co dzień przeciętny gracz, dumny tata, troskliwy mąż.  | Co-Founder WorldofXbox.pl