Nowa gra twórców Forza Horizon

Podziel się z innymi!

Facebook
Twitter
Email
Reddit
WhatsApp

Nie tylko na Xbox?

facebookCodziennie piszemy o konsoli Xbox.
Polub nas na facebooku!


Dziś na łamach Gameindustry pojawił się wpis informujący o powstającym nowym studiu Playground Games. Project 2 – to jego aktualna nazwa – szuka nowym pracowników, którzy poparci doświadczeniem pomogą w tworzeniu nowego IP.

Znalezione obrazy dla zapytania playground games xbox

Czym miałby być nowy tytuł? Okazuje się, że nie będzie to kolejna gra samochodowa, lecz całkiem nowy gatunek gry z otwartym światem. Ralph Fulton przyznał, że od początku starali się być najlepszym zespołem w tworzeniu wyścigowych gier i mało mają do czynienia jeśli chodzi o gry typu sandbox. Jest to jak wspomina nowy cel dla powstającego Studia 2, a sami twórcy chcą się dalej rozwijać.

Znalezione obrazy dla zapytania playground games xbox horizon 3

Czy będzie to tytuł na wyłączność dla konsoli Xbox? Nie wiadomo. Playground Games nie jest studiem zależnym od Microsoftu, z którym wiąże go wieloletnia współpraca dzięki Forzie. To dzięki niej tak naprawdę studio znalazło się tak wysoko. Horizon 3 jest tytułem najbardziej przełomowym niosącym największy sukces i nie porzucą tworzenia gier samochodowych.
Aktualnie zespół liczy 115 pracowników, po zatrudnieniu kolejnych kandydatów ma osiągnąć liczbę 200. W rekrutacji biorą udział nie tylko ludzie z Wielkiej Brytanii (gdzie znajduje się siedziba firmy) czy z Europy, lecz z całego świata.

Jesteście zainteresowani co może stworzyć ekipa Playground Games?

» Zobacz również:


Autor wpisu:

Picture of Adrian Dudek

Adrian Dudek

Szanuję każdą platformę do gier. Jestem wielkim fanem festiwalu Horizon, co-opowych platformówek i zręcznościówek. Na co dzień przeciętny gracz, dumny tata, troskliwy mąż.  | Co-Founder WorldofXbox.pl

Promocje Xbox od CDKeys

Najnowsze wpisy, które warto zobaczyć: