Niebawem zapłacimy BLIKiem? To możliwe, Microsoft pyta Insiderów

Podziel się z innymi!

Facebook
Twitter
Email
Reddit
WhatsApp

Chyba każdy zna osobę, która uwielbia wygodę płynącą z płatności za pomocą BLIKa, lub sam z tej usługi intensywnie korzysta. Brak konieczności podpinania karty i szybkie zatwierdzanie transakcji być może niedługo trafi na konsole Xbox.

Microsoft bierze pod lupę dostępne u siebie systemy płatności. Wśród Insiderów pojawiła się na ten temat ankieta, a w niej testerzy odpowiadają, w jaki sposób najczęściej płacą za zakupione gry i subskrypcje, oraz jakich metod płatności im najbardziej brakuje.

Na liście propozycji w pierwszej kolejności jest BLIK a zaraz za nim Przelewy24, portfel ApplePay lub GooglePay, a nawet raty.

Xbox płatność BLIK

Jestem przekonany, że zwłaszcza ten pierwszy wariant przypadłby graczom do gustu i byłby nierzadko używany. Także Przelewy24 mogłyby cieszyć się swoim zainteresowaniem. Zaś raty miałyby szansę, biorąc pod uwagę szybką i sprawną ich realizację. Ciekawe tylko, jak na tle tego wszystkiego wypadłyby wirtualne portfele Google czy Apple.

Zobaczymy więc jaki będzie feedback od Insiderów, a być może niebawem doczekamy się nowych udogodnień przy konsolowych zakupach.

Dajcie znać, która forma płatności interesuję Was najbardziej.

Autor wpisu:

Picture of Piotr Dudek

Piotr Dudek

Człowiek i gracz. Od wielu lat gram na konsolach Microsoftu. Moją pierwszą był Xbox 360 w zestawie z Forza Motorsport 3. Jestem  fanem 4K na dużym ekranie.  Od 8 lat jestem w programie Xbox Insider, o którym często też tu piszę. GT: Marianek9.

Promocje Xbox od CDKeys

Najnowsze wpisy, które warto zobaczyć: