Nie będzie więcej gier Xbox/Xbox360 w katalogu wstecznej kompatybilności

Podziel się z innymi!

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on email
Email
Share on reddit
Reddit
Share on whatsapp
WhatsApp

Microsoft rozwija nowe projekty związane z kolejną generacją konsol. Zespół od Backward Compatibility będzie miał teraz inne zadanie.

Od 2015 roku Microsoft prezentował graczom produkcje z konsoli Xbox 360 (później również z pierwszego Xboxa), dając im nowe życie na urządzeniach Xbox One. Przez te 4 lata zostało wydanych ponad 600 tytułów do katalogu wstecznej kompatybilności, a sam program był jednym z najważniejszych dla inżynierów z Redmond. Niestety, firma ogłosiła koniec prac nad przenoszeniem klasyków na Xbox One, ponieważ zespół odpowiedzialny za Backward Compatibility musi teraz pracować nad zgodnością obecnych gier na nowej generacji.

Jak wiadomo, Project Scarlett radzi sobie świetnie z odtwarzaniem gier Xbox One, ale Microsoft chce oferować również gry z katalogu BC na następnej konsoli. Dlatego Microsoft musi zakończyć pracę nad przenoszeniem gier z Xbox OG oraz Xbox 360 na urządzenia Xbox One.

W ramach podziękowania za wsparcie, Microsoft oferuje od dziś graczom tytuł Too Human z katalogu Xbox 360 całkowicie bezpłatnie. Pobranie nie wymaga także abonamentu Xbox Live Gold.

Najnowsze wpisy, które warto zobaczyć:

Autor wpisu:

Adrian Dudek

Adrian Dudek

Szanuję każdą platformę do gier. Jestem wielkim fanem festiwalu Horizon, co-opowych platformówek i zręcznościówek. Na co dzień przeciętny gracz, dumny tata, troskliwy mąż.  | Co-Founder WorldofXbox.pl