Monitor osiągnieć. Co to jest i jak go wyłączyć?

Podziel się z innymi!

Facebook
Twitter
Email
Reddit
WhatsApp

Choć niejednemu graczowi jest bardzo przydatny, to są też tacy, którzy nie wiedzą cym on jest, włączają go przypadkowo i nie mają pojęcia jak się go pozbyć. Dziś przychodzimy z pomocą!

Już od naprawdę długiego czasu konsole Xbox mają funkcję zwaną monitorem osiągnięć. Jest to nic innego, niż nakładka, która wyświetla się w trakcie grania w naszą grę. Ta pojawia się w wybranym przez nas (lub domyślnym) miejscu ekranu z ustalonym poziomem przezroczystości, tak by nakładka jak najmniej nas rozpraszała. Na niej znajdziecie paski postępu z kilku najbliższych osiągnięć. To pozwala śledzić ich postęp, gdy na ich uzyskaniu nam bardzo zależy.

Monitor osiągnieć Xbox

Wszystko to brzmi super kiedy to wszystko ustawimy my sami, umyślnie. Gorzej, jak jakimś cudem zdarzy nam się to zrobić totalnie przypadkowo i nie mamy zielonego pojęcia o co chodzi. Co to jest i skąd się to właściwie wzięło. Na forach i grupach poświęconych grom takich pytań nie brakuje.

Wychodzimy więc naprzeciw i wyjaśniamy, jak to wszystko wyłączyć. Jeżeli więc szukasz rozwiązania to znajdziesz je poniżej.

Jeżeli już włączyłeś ten nieszczęsny widżet, to nie pozostaje Ci nic prostszego, niż włączyć przewodnik (klikając logo Xbox na kontrolerze), przejść do zakładki „gra” (to ta z osiągnięciami). Następnie musisz wyświetlić wszystkie osiągnięcia dla ogrywanej aktualnie gry. Na samej górze znajdziesz pole, w którym wyłączysz lub włączysz owy przewodnik. To wszystko!

Monitor osiągnieć Xbox

Zaś klikając na zębatkę obok, dostosujesz jego wygląd o wspomniane powyżej aspekty.

Monitor osiągnieć Xbox

Autor wpisu:

Picture of Piotr Dudek

Piotr Dudek

Człowiek i gracz. Od wielu lat gram na konsolach Microsoftu. Moją pierwszą był Xbox 360 w zestawie z Forza Motorsport 3. Jestem  fanem 4K na dużym ekranie.  Od 8 lat jestem w programie Xbox Insider, o którym często też tu piszę. GT: Marianek9.

Promocje Xbox od CDKeys

Najnowsze wpisy, które warto zobaczyć: