Gramy w Minecraft na myszce i klawiaturze

Podziel się z innymi!

Facebook
Twitter
Email
Reddit
WhatsApp

Od kilku dni najbardziej dociekliwi Insiderzy mogą testować wersję beta Minecrafta. W tym również możliwość gry na myszce oraz klawiaturze!

W nasze ręce wpadła wersja beta produkcji od studia Mojang. Po pobraniu pliku ważącego zaledwie 140 mb, mogliśmy pod konsolę podłączyć mysz oraz klawiaturę z naszego komputera. Tuż po odpaleniu gry od razu wyświetlił nam się kursor, doskonale znany z przeglądarki Microsoft Edge dla Xbox One.

Dodatkowo elementem wyróżniającym wersję testową od zwykłej, są dwie linki danych wyświetlanych u góry ekranu w trakcie przemierzania wirtualnego świata. Znajdują się tam informacje takie jak ilość klatek na sekundę (tych zwykle jest około 60), wersja, zużycie pamięci itd. Wszystko to zarejestrowaliśmy na poniższym nagraniu.

Generalnie wszystko wygląda bardzo fajnie i poniekąd działa jak należy. Jednak nie obeszło się bez komplikacji – problem leżał w poruszaniu się. W moim przypadku nie mogłem w żaden sposób obrócić widoku za pomocą gryzonia, mimo, że tak było wspomniane w ustawieniach. Po wypróbowaniu tego na dwóch urządzeniach jakimi dysponowałem, musiałem tutaj wspomagać się padem.

Trzeba natomiast pamiętać, że jest to stale wersja beta i takie rzeczy najzwyczajniej mogą mieć miejsce. Zobaczcie sami, jak to wygląda:

Co sądzicie o takim rozwiązaniu w przypadku Minecrafta, czy tez innych gier?

Autor wpisu:

Piotr Dudek

Piotr Dudek

Człowiek i gracz. Od wielu lat gram na konsolach Microsoftu. Moją pierwszą był Xbox 360 w zestawie z Forza Motorsport 3. Jestem  fanem 4K na dużym ekranie.  Od 8 lat jestem w programie Xbox Insider, o którym często też tu piszę. GT: Marianek9.

Promocje Xbox od CDKeys

Najnowsze wpisy, które warto zobaczyć: