Microsoft zamyka Mixer. W zamian Facebook Gaming.

Podziel się z innymi!

Facebook
Twitter
Email
Reddit
WhatsApp

Ogromne zmiany nadchodzą w branży streamingu gier. Microsoft zadecydował o zamknięciu Mixera.

Beam, bo tak początkowo nazywała się platforma, w 2016 roku została przejęta przez giganta z Redmond. Dopiero później została przebrandowana na znanego dziś Mixera. Choć platforma radzi sobie wystarczająco dobrze, by móc funkcjonować, będąc zintegrowana z całą marką Xbox, to zostanie już niebawem zamknięta.

Mixer ma zniknąć 22 lipca 2020, a więc już za miesiąc. Po tym czasie cały ruch zostanie przekierowany na Facebook Gaming. Do tego czasu, aktualni użytkownicy dostaną możliwość swobodnego przeniesienia konta. Cały proces ma przebiec stopniowo na przestrzeni najbliższych tygodni.

Ci którzy posiadali konta w wersji PRO, lub na swoich transmisjach zarabiali, mają otrzymać dodatkowo 15$ (około 60 PLN) doładowania konta Xbox do wykorzystania do końca września.

Mixer Facebook Gaming

Powodem wygaszenia usługi ma być nakład pracy i środków do jej dalszego rozwoju. Platforma zaczyna wymagać od Microsoftu coraz więcej. Dlatego zadecydowano się by przekazać pałeczkę Facebookowi. Z kolei Microsoft ma się skupić głównie na przyszłej generacji konsol oraz Projekcie xCloud.

Wszelkie partnerskie statusy kont i/lub ich monetyzacji powinny pozostać zachowane i otrzymać adekwatne odpowiedniki w serwisie Facebooka. Mówi się także, że takim streamerom, jak niedawno pozyskany Ninja, pozostawiono wolną rękę, a jego kontrakt uległ rozwiązaniu.

Wraz z zamknięciem platformy, 22 lipca zniknie możliwość stremowania na Mixer/Facebook z poziomu konsoli Xbox. Jedyną możliwością pozostanie Twitch, lub zewnętrzne narzędzia.

Jeżeli interesują Was szersze kwestie związane z kontem, to odpowiedzi możecie szukać na watchbeam.zendesk.com.

Autor wpisu:

Piotr Dudek

Piotr Dudek

Człowiek i gracz. Od wielu lat gram na konsolach Microsoftu. Moją pierwszą był Xbox 360 w zestawie z Forza Motorsport 3. Jestem  fanem 4K na dużym ekranie.  Od 8 lat jestem w programie Xbox Insider, o którym często też tu piszę. GT: Marianek9.

Promocje Xbox od CDKeys

Najnowsze wpisy, które warto zobaczyć: