Microsoft wzniesie streaming na niespotykany poziom. Poznajcie xCloud

Podziel się z innymi!

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on email
Email
Share on reddit
Reddit
Share on whatsapp
WhatsApp

Tego w historii konsol jeszcze nie było. Wkrótce gigant z Redmond pozwoli grać w ulubione tytuły, niemalże na czym zechcemy (bez kalkulatorów itd.) , bez potrzeby posiadania konsoli. Oto przyszłość gamingu.

xCloud, to projekt, nad którym już od kliku lat w tajemnicy pracują inżynierowie firmy, a nadchodzące efekty, zapowiedziane zostały w trakcie ostatniego E3 przez samego Phila Spencera. Ten chce, aby dać konsumentom pełną swobodę i umożliwić im grę w możliwie najwyższej jakości, gdzie tylko będą tego chcieli. Niezależnie, czy będzie to tablet, smartfon, laptop lub telewizor ze smart TV. To oznaka rozwoju i potrzeba podążania z duchem czasu.

Taka technologia daje nam tak naprawdę nieograniczone możliwość, gdyż docelowo nie musielibyśmy posiadać nawet konsoli, a wszystko rozgrywałoby się na maszynach w serwerowni Xboxa. W efekcie w żaden sposób nie bylibyśmy ograniczeni sprzętowo. To nie byłby już nasz problem, wszelkie ewentualne zmiany i ulepszenia zachodziłyby jedynie po stronie MS.

Z oficjalnych komunikatów wiadomo, już dziś do ogrywania ten sposób, byłoby gotowych trzy tysiące tytułów. Tych mimo wszystko ma byc więcej, zarówno tych starszych jak i nowo wydanych. Co ważne, nie wymaga to żadnej dodatkowej pracy po stronie studiów tworzących gry. Pierwsze zamknięte testy już trwają, na bardzo wąskiej grupie osób, a szerszych, publicznych testów, mamy doczekać się w przyszłym roku.

Niektórzy powiedzą teraz, że wszytko fajnie, ale co w przypadku jak mam wolne łącze? To nie powinno stanowić problemu, wprawdzie cały proces nieco przypomina oglądanie transmisji na żywo an YouTube, a grać będziemy mogli już przy prędkości łącza 10 megabitów na sekundę. Także naprawdę niewiele trzeba.

Poniżej możecie zobaczyć, jak wygląda to na ten moment, i posłuchać kilka słów programistów;

Autor wpisu:

Piotr Dudek

Piotr Dudek

Człowiek i gracz. Od wielu lat gram na konsolach Microsoftu. Moją pierwszą był Xbox 360 w zestawie z Forza Motorsport 3. Jestem  fanem 4K na dużym ekranie.  Od 6 lat jestem w programie Xbox Insider, o którym często też tu piszę. GT: Marianek9.

Promocje Xbox od CDKeys

Najnowsze wpisy, które warto zobaczyć: