Microsoft wyłączył wgrywanie własnych obrazów profilowych

Podziel się z innymi!

Facebook
Twitter
Email
Reddit
WhatsApp

Microsoft tymczasowo zablokował dobrze przyjętą w 2017 roku funkcję. Co jest powodem?

Kilka lat temu pisaliśmy Wam, o możliwości wgrywaniu do Xbox Live swoich własnych zdjęć profilowych. O ile było ono zgodne z regulaminem, mogło to być dowolne zdjęcie. Nas, lub jakiegoś przedmiotu czy widoku. Co tylko dusza zapragnęła. Tymczasem funkcja została tymczasowo zawieszona.

W obliczu ostatnich wydarzeń na świecie, wzrosła ilość osób pozostających w domach. Co za tym idzie, aktywnie korzystamy z wszelakich udogodnień, jakimi są między innymi gry. Jak twierdzi Microsoft, wzrosty odnotować można wszędzie. Przybywa subskrybentów Xbox Game Pass, czy tez streamów na platformie Mixer, która to należy do giganta z Redmond.

Zainteresowanie zyskiwać zaczęły także zdjęcia profilowe. Obecni jak i nowi gracze zaczęli je tworzyć w rekordowo dużych ilościach. To wymaga ich moderacji oraz w pewnym stopniu obciążenia serwerów. Ponieważ główną rolę gra tutaj stabilność połączenia i komfort graczy, zdecydowano się tą funkcje wyłączyć do odwołania.

To samo dotyczy wgrywania zdjęć do klubów. Zarówno z telefonów jak i komputerów. Jeżeli macie obecnie wgranie niestandardowe zdjęcie, to te jak najbardziej pozostanie w Waszych profilach.

Autor wpisu:

Piotr Dudek

Piotr Dudek

Człowiek i gracz. Od wielu lat gram na konsolach Microsoftu. Moją pierwszą był Xbox 360 w zestawie z Forza Motorsport 3. Jestem  fanem 4K na dużym ekranie.  Od 8 lat jestem w programie Xbox Insider, o którym często też tu piszę. GT: Marianek9.

Promocje Xbox od CDKeys

Najnowsze wpisy, które warto zobaczyć: