Microsoft przygląda się usłudze Games with Gold

Podziel się z innymi!

Facebook
Twitter
Email
Reddit
WhatsApp

Wygląda na to, że gigant z Redmond dokładnie przygląda się temu, jak podobają nam się formuła usługi i rozdawane gry. Obszerna ankieta u wybranych Insiderów.

Opinie na temat oferowanych gier w ramach Games with Gold, który jest urozmaiceniem subskrypcji Xbox Live Gold, są podzielone. Podobnie wygląda to u społeczności PlayStation. Zwykle zasada jest taka, że jak jest dobrze, to jest dobrze. Niestety często można napotkać się na ciągłe narzekanie i negatywne opinie, które często nie mają konstruktywnego podłoża. O tym jednak nieco szerzej pisałem w osobnym tekście, jakiś czas temu.

Ewidentnie jest tu jakiś problem. Możliwe, że formuła darmowych gier co miesiąc zwyczajnie się przestarzała, a swojego miejsca zaczyna ustępować dla cenionego Xbox Game Pass. Sprawę ewidentnie bada sam Microsoft. Kilka dni temu, w swoim centrum Insidera napotkałem się na szczegółową ankietę na temat GwG.

Pytania poruszały bardzo ważne kwestie, badając jak korzystamy z usługi. Były to takie pytania jak:

  • „Jak często pobierasz oferowane gry?”
  • „Jeśli je pobierasz, to czy i jak często w nie grasz”
  • „Czy przywiązujesz do nich większą wagę?”
  • „Co jest dla Ciebie najistotniejsze w subskrypcji Xbox Live Gold?” Tutaj do wyboru były opcje, takie jak: gra w sieci, GwG, DwG, Free Play Days.
  • „Co jest dla Ciebie najistotniejsze w subskrypcji Xbox Live Gold?” Te same pytanie, jednak tutaj musieliśmy wskazać już jedną rzecz.

Jak widać, gracze dopytywani byli o kluczowe czynniki, które mogą być decydujące dla dalszych losów usługi. Czyżby szykowały się zmiany?

[crowdsignal poll=10456507]

Autor wpisu:

Piotr Dudek

Piotr Dudek

Człowiek i gracz. Od wielu lat gram na konsolach Microsoftu. Moją pierwszą był Xbox 360 w zestawie z Forza Motorsport 3. Jestem  fanem 4K na dużym ekranie.  Od 8 lat jestem w programie Xbox Insider, o którym często też tu piszę. GT: Marianek9.

Promocje Xbox od CDKeys

Najnowsze wpisy, które warto zobaczyć: