Microsoft prezentuje plany na przyszłość

Podziel się z innymi!

Facebook
Twitter
Email
Reddit
WhatsApp

What’s Next For Gaming, czyli wizja przyszłości według Microsoftu.

Zbliżamy się do pokazu Xbox & Bethesda wielkimi krokami. Aby podsycić nasze oczekiwania, ogłoszono już teraz wiele ciekawych rzeczy. Dopiero co świętowaliśmy dwudziestą rocznicę Xboxa, a już planowane są działania na kolejne 20 lat. Co dzisiaj zatem ogłoszono?

Aplikacja Xbox na telewizorach Samsung

Właśnie została ogłoszona współpraca z firmą Samsung, dzięki której posiadacze telewizorów z tego roku będą mogli pobrać aplikację Xbox i grać w chmurze bez włączania konsoli. Funkcja ta, będzie dostępna od 30.06 a jedynie co będzie nam potrzebne to kontroler i oczywiście subskrypcja Xbox Game Pass Ultimate. Jeśli jednak gracie w Fortnite, zagracie na swoim TV bez konieczności posiadania wspomnianej subskrypcji. Brzmi ciekawie!

Optymalizacja gier (i nie tylko) w Windows 11

Aby zapewnić jak najlepsze wrażenia z gry, zespół nieustannie pracuje nad ulepszeniami. Gracze otrzymają nową aplikację do kalibracji HDR, do tego widżet Game Pass umożliwi graczom przeglądanie gier czy ułatwi powrót do ostatnio włączanych tytułów.

Dodatkowo pojawią się nowe funkcje w przeglądarce Microsoft Edge, a wśród nich Clarity Boost, poprawiający obraz podczas grania.

Nowa korzyść z Xbox Game Pass

Jeszcze w tym roku otrzymamy możliwość grania w chmurze w wybrane gry, które posiadamy poza biblioteką Xbox Game Pass. Co prawda możemy grać dzięki opcji streamingu z konsoli, jednak takie granie w chmurze wydaje się dużo lepszą opcją. Dokładnej daty nie podano, być może coś więcej na ten temat usłyszymy już w niedzielę. Jedno jest pewne –  będzie to jeszcze w tym roku.

Xbox Design Lab

Poszerzona grupa odbiorców to większa szansa dla każdego w stworzeniu własnego, niepowtarzalnego kontrolera. Oprócz tego, dodano więcej opcji dostosowania pada pod siebie. Xbox Design Lab to ciekawa opcja, z której skorzystało już dużo osób i co ważne –  są bardzo zadowoleni!

Niewątpliwie nieco więcej usłyszymy już w niedzielę, więc nie pozostaje nam nic innego jak czekać na kolejną dawkę informacji. Będzie oglądać Xbox & Bethesda Showcase?

 

Źródło: new.xbox.com

Autor wpisu:

Picture of Katarzyna Pruska

Katarzyna Pruska

Przygodę z grami zaczęłam od Commodore 64 – dzięki starszemu rodzeństwu. Fanka dużych produkcji w 4K ale także indyków. Z „Zielonymi” od 2013r. GT: John McC1ain007

Promocje Xbox od CDKeys

Najnowsze wpisy, które warto zobaczyć: