Metro Exodus w wersji na Xbox Series X|S zaprezentowany. Jest znaczna różnica!

Podziel się z innymi!

Facebook
Twitter
Email
Reddit
WhatsApp

O tym, że 4A Games planuje ulepszyć Metro Exodus dla konsol nowej generacji, wiemy już dłuższy czas. Dziś jednak zobaczyliśmy efekty pracy studia i poznaliśmy datę nadchodzącej aktualizacji.

Twórcy gry zaprezentowali dziś blisko czterominutowy klip, w którym zwięźle i konkretnie przedstawiają to, nad czym pracowali od dłuższego czasu. Efekty robią wrażenie, a lista zmian jest całkiem duża. Bowiem gra na konsoli Xbox Series X zadziała teraz w stabilnych 60 klatkach na sekundę (pierwotnie 30) przy pełnym 4K (wcześniej 1080p) z towarzyszącą technologią ray-tracing.

Jednak oprócz większej ilości fpsów, rozdzielczości, czy funkcji śledzenia promieni, które oferuje lepsze, realistyczniejsze oświetlenie, dostajemy też w pakiecie pakiet bardziej szczegółowych tekstur i udoskonalonego dźwięku. Deweloperzy teraz jeszcze lepiej wykorzystują architekturę oferowaną przez konsolę, by móc oddać jak najwierniejszy dźwięk przestrzennych. Ponadto swobodnie ustawimy tez preferowany pole widzenia (FOV). Z kolei dysk SSD w konsolach drastycznie skróci ekrany ładowania.

Zresztą, zobaczcie i posłuchajcie tego wszystkiego sami:

Aktualizacja będzie w pełni darmowa w ramach Smart Delivery dla wszystkich obecnych oraz przyszłych posiadaczy i zostanie wydana 18 czerwca tego roku.

Autor wpisu:

Picture of Piotr Dudek

Piotr Dudek

Człowiek i gracz. Od wielu lat gram na konsolach Microsoftu. Moją pierwszą był Xbox 360 w zestawie z Forza Motorsport 3. Jestem  fanem 4K na dużym ekranie.  Od 8 lat jestem w programie Xbox Insider, o którym często też tu piszę. GT: Marianek9.

Promocje Xbox od CDKeys

Najnowsze wpisy, które warto zobaczyć: