LEGO DC Super Złoczyńcy – nie zawsze trzeba być dobrym! – Recenzja

Podziel się z innymi!

Facebook
Twitter
Email
Reddit
WhatsApp

Zmiana na gorsze? Nic z tych rzeczy, to tylko źli bohaterowie z komiksów DC. Czy warto zainteresować się nową historią?

Dobrze znane serie Lego bawią od lat młodych i starszych graczy i każda z nich jest ciepło przyjmowana przez fanów. Czy bawią tak samo przy nowej odsłonie, gdzie dobrych superbohaterów zastąpiono super złoczyńcami? W mojej opinii to rewelacyjny pomysł, w końcu nie zawsze trzeba być po tej dobrej stronie. W rezultacie i tak będziemy walczyć o przywrócenie porządku w Metropolis i Gotham City u boku Jokera, Harley Quinn, Clayface, Poison Ivy czy Killer Frosta.

Kto tu rządzi?

W LEGO DC Super Złoczyńcy akcja zaczyna się ucieczką z więzienia Lexa Luthora i naszej nowej postaci. Tak, w tej części tworzymy głównego bohatera od podstaw, wybierając jego ubiór i cechy dodatkowe. Bierze on udział w każdej z misji, ale nie jest zbyt gadatliwy, dlatego źli kumple nazywają go po prostu Milczek. Choć z początku nie włada on żadnymi mocami, w trakcie rozgrywki uzupełniamy jego super zdolności, co finalnie prowadzi do przekształcenia się w najsilniejszego zbira.


W pierwszym wyzwaniu dowiadujemy się, że w mieście pojawili się gorsi od nas – Syndykat Sprawiedliwości. To przybyli obcy ze sklonowanymi umiejętnościami Ligi Sprawiedliwości, łudząco przypominający oryginalnych herosów. Rzezimieszki z planety Ziemia-3 chcą pozbyć się superbohaterów i wykorzystać ich moce w swych nikczemnych planach.

Mechanika i otoczenie

TT Games przygotowało dwadzieścia misji fabularnych oraz wiele zadań pobocznych jak w innych grach Lego. Warto wspomnieć, że możemy wybrać pomiędzy dwoma poziomami trudności. Jeśli więc inne serie bywały dla Was lub Waszych uciech za trudne, obniżycie poprzeczkę i przygoda stanie się łatwiejsza. Zanim rozpoczniemy kolejny etap, trzeba dotrzeć w wyznaczone miejsce, zwiedzając przy tym stworzony świat, odkrywając ukryte „znajdźki”. Miasteczka niestety nie porywają jak inne krainy we wcześniejszych grach Lego i są raczej nudne. Oczywiście większość elementów można burzyć, wszak od dawna gry Lego skupiają się na destrukcji otoczenia, dzięki czemu zbieramy punkty dające nam tytuł „Prawdziwego Złoczyńcy.

Zadania jak zawsze najlepiej wykonuje się w towarzystwie drugiego gracza i według mnie Lego to wciąż jedna z najlepszych gier z lokalnym trybem multiplayer. W misjach bierze udział sporo Super Złoczyńców, dlatego w trakcie przygody możemy pokierować każdym z nich, nie ograniczając się sztywno do głównych draniów. Cieszy niezmiernie fakt, że Cenega znów w pełni spolszczyła tytuł, a dubbing stoi na naprawdę świetnym poziomie.

»Zobacz również: Lista gier z lokalnym trybem multiplayer

 

Standardowo, czyli wesoło i kolorowo

Całość jest podobna do reszty tytułów z figurkami Lego, ale tu ciężko szukać pomysłów na urozmaicenie rozgrywki. Jest kolorowo, zabawnie i wciągająco. Trudniej jest na pewno twórcom stworzyć scenariusz, którego fabuła wciągnie graczy, a tu ponownie trzeba przyznać, że spisali się wzorowo. LEGO DC Super Złoczyńcy jak każda seria słynie nie tylko ze znanych postaci filmowych, komiksowych czy animowanych, ale też z dużej dawki humoru. Narzekać można na słabo przygotowaną mechanikę jazdy, jednakże pewnie się już przyzwyczailiście do niej w grach Lego. Wydaję mi się jednak, że we wcześniejszych, klockowych produkcjach bywało w tym aspekcie lepiej.

Podsumowując, razem z synem bawiliśmy się rewelacyjnie i cieszyło nas, że wcielamy się w nieprawych bohaterów DC. Ci rozweselali nas w każdej misji, a te były naprawdę porywające. Na minus wymieniłbym tu zbyt ponure i czasami nudnawe otoczenie, ale reszta daje radę, chwaląc przede wszystkim polski dubbing.

Grę do recenzji dostarczyła Cenega.

LEGO® DC Super-Złoczyńcy

 

Plusy

  • Fabuła i bohaterowie
  • Duża dawka humoru
  • Genialny dubbing
  • Wcielanie się w każdego złoczyńce
  • Kreator postaci
  • Dwa poziomy trudności

Minusy

  • Nużące otoczenie
  • Średnia mechanika jazdy
8,5

 

 

Autor wpisu:

Adrian Dudek

Adrian Dudek

Szanuję każdą platformę do gier. Jestem wielkim fanem festiwalu Horizon, co-opowych platformówek i zręcznościówek. Na co dzień przeciętny gracz, dumny tata, troskliwy mąż.  | Co-Founder WorldofXbox.pl

Promocje Xbox od CDKeys

Najnowsze wpisy, które warto zobaczyć: